Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Güler: ONLAR GİDECEK. GÜZEL GÜNLER GELECEK

Gelecek Partisi 23 Kasım 2020 14:52
Videoyu Aç Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Güler:  ONLAR GİDECEK. GÜZEL GÜNLER GELECEK
A
a
Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, özgürlüklerin kısıtlandığını belirterek, "Yasak üzerine yeni yasaklar getirildi. İnsanlar eleştiri yapmaktan korkar hale getirildi" dedi. Hükümetten giderlerse 'Türkiye gider' algısı oluşturulduğuna işaret eden Başkan Güler, "Onlar gidecek. Güzel günler gelecek" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, yaptığı açıklamada; demokraside gelinen son durumu değerlendirdi. Mevcut hükümetin insanları sindirerek baskı oluşturduğunu dile getiren Başkan Güler, ülkenin her geçen gün bir öndeki dönemi arar hale getirildiğini kaydetti.
İnsanlarda korku ve endişenin hâkim olduğuna vurgu yapan Başkan Güler, “Daha önce söyle bir algı oluşmuş, iktidara yakınsanız, üyeyseniz, iş talepleri daha fazla karşılık buluyor ya da çocuğunun işe girmesi ile ilgili beklentilerin var. Bekçi olacak, subay olacak ya da polis olacak... Bu nedenle başka parti de isminin geçmesini istemiyor. Bire bir konuştuğum insanların bana söyledikleri bunlar. Bu algı oluşturulmuş. Bu doğru bir şey değil tabi ki. Esnaf mesela, ‘Ben senin partine, Gelecek Partisine üye olursam beni kontrol etmeye başlarlar, defterlerimi isterler’ diyor. Acı ama maalesef bunları yaşadım” dedi.

“ELEŞTİRİ YAPMAKTAN ÇEKİNİR OLDUK”
 2013 yılından itibaren bütün özgürlüklerin kısıtlandığına dikkat çeken Başkan Güler, bir dönem desteklediği Ak Parti'nin ülkeyi bu noktaya taşıyacağını düşünemediğini belirterek, "2013 yılında bütün özgürlüklerin kısıtlandığını, yasakların üzerine yeni yasaklar konulmaya başlandığını gördük. Ben 55 yaşındayım ve okuyan bir insanım. Sonuçta dünyada siyaset nasıl yürüyor, ülkemizde nasıl yürüyor bunu mukayese etme şansımız var. Daha özgür, daha müreffeh, daha gelişmiş bir ülke beklerken, o yılları aratacak bir ülke pozisyonuna geldik. Bunu toplum açısından söylüyorum, kategorize etmeden. O dönemler kendimizi ifade etme şansımız vardı. Mesela bildiri yayınlardık. O dönemler bunları yaparken korkmazdık. Ama şu anda sosyal medyada bir eleştiri yapmak niyetinde bile olsanız, bir korku var. Yarın ne olur, herhangi bir soruşturma geçirebilir miyim endişesi yaşıyor insanlar” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKENİN BAŞKA SİYASETÇİSİ YOK MU?”
 Gelecek güzel günlerin yakın olduğunu ifade eden Başkan Güler, “Daha önce birlikte siyaset yaptığımız insanlar, eleştirilerimizden rahatsız oluyor. Hükümetten bunlar giderse Türkiye gider diye bir algı oluşturdular. Bu ülkenin başka siyasetçisi yok mu? Bu ülkeyi yönetecek kadar kendisini yetiştirmiş dinamiklerimiz yok mu? Var tabi ki. Ama onların gözünden bakınca bunları görmek mümkün değil. O zaman bu ülkenin her vatandaşı bu ülkede siyaset yapabilme yeteneğine sahip. Yani seni eleştirebilmeli. İtiraz etme rahatlığında olduğumuz o günlerdeki gücümüz, bugün yok maalesef. Onlar gidecek. Güzel günler gelecek” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR