Gelecek Partisi, üyelerle buluştu: 'Samsun hak ettiği yerde değil'

Siyaset 6 Ağustos 2020 20:55
Videoyu Aç Gelecek Partisi, üyelerle buluştu: 'Samsun hak ettiği yerde değil'
A
a

Gelecek Partisi, üyelerle buluştu: 'Samsun hak ettiği yerde değil'

Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, "Alınan lokal tedbirlerle şehrin gelişmesi mümkün değil. Yapacağımız çalışmalarla Samsun'u hakettiği noktaya getirme mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyorum" dedi

Gelecek Partisi Samsun İl Teşkilatı, düzenledikleri toplantıda basın mensupları ve parti üyeleriyle bir araya geldi. 

GENEL MERKEZDEN KATILIM 
Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona, eski Büyükelçi, 25. ve 26. Dönem Milletkili, şimdiki Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Kani Torun, Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, Hazine ve Maliye Politikaları Başkan Yardımcısı Kerim Rota, Yönetim Kurulu Üyeleri Nuray Sağıroğlu ile Mehmet Kuğu da katıldı.

Parti üyelerinin siyaset ve ekonomi ile ilgili sorularının yanıtlandığı toplantıda,  Samsun'un sorunları da masaya yatırıldı. 

ACI BİR TABLO
Samsun'un hakettiği noktada olmadığının altını çizen Gelecek Partisi Kurucu İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, "Samsun, birçok alanda ulaşım ağı ve coğrafyası açısından Türkiye'nin ilk üç şehrinden biri olacak kapasite olmasına rağmen, şu anda 30. sıraların daha da altında. Bu Samsun için çok acı bir tablodur. Şehrin sorunlarına bütüncül bir yaklaşımla bakılmadığından dolayı şehrin kalkınması ve gelişmesi mümkün olmuyor. Alınan lokal tedbirlerle şehrin gelişmesi mümkün değil. Yapacağımız çalışmalarla Samsun'u hakettiği noktaya getirme mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

BOYNUMUZUN BORCU
Siyasetin tekelleşme gösterdiğini belirten Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Kani Torun ise, "Türkiye'de çok ciddi sorunlar var. Ekonomi çok kötü durumda. Kurumların yok edildiği, Türkiye'nin karanlığa doğru sürüklendiği bir ortamda Türkiye'nin her noktasına mesajımızı ulaştırmak bizim boynumuzun borcudur. Samsun'da çok güçlü il ve ilçe teşkilatlarıyla, en kısa zamanda kongremizi de yaparak daha ileri bir düzeye mesajımızı ileteceğiz" diye konuştu. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR