GELECEK PARTİLİ TIKIZ’DAN “ÖTEKİLEŞTİRME” UYARISI

Gelecek Partisi 9 Şubat 2021 13:41
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ TIKIZ’DAN “ÖTEKİLEŞTİRME” UYARISI
A
a
“BAŞKASININ ÖTEKİSİ OLMAMAK İÇİN BÜYÜK MİLLET OLABİLMEYİ BİLMELİYİZ”
Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, “yönetenler ve mutlu azınlığın karnı tok, yarın endişesi yok” diyerek Cumhur İttifakı’nı eleştirdi. Başkan Tıkız, hayalinin ise yepyeni bir Türkiye olduğunu da söylerine ekledi.
Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, ötekileştirmeyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Gelecek siyasetiyle ilgili düşüncelerini aktaran Tıkız “Yönetenler ve mutlu azınlığın karnı tok, yarın endişesi olmadığı; çoğunluk halkın süründüğü, açlık ve yoksulluğun intiharlara sebep olduğu ülkedir Türkiye” diyerek şu ifadeleri kullandı:
“MİLLİ BİRLİK İÇİN TEKRAR ABDEST TAZELENMELİ”
“Bu ülke evlatlarının üzerine düşen en önemli görev ümitsizliğe kapılmadan, yılmadan, umutla, cesaretle ve kararlılıkla geleceğe doğru; şeffaf, anlaşılır, net çözümler sunup 83 milyonun birliğini sağlamak ve dahi tekrar milli birlik için abdest tazelemektir.”
“BAŞKALARINI YOK SAYARSANIZ, SİZİ DE YOK SAYARLAR”
80 nesli yeni dönem Türkiye'sinin hafızasının geleceğin sigortası, Z kuşağın ise geleceğin yegane teminatı olduğunu söyleyen Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız, “Nefret ve hamaset diliyle ülkede birlik, bereket, güzellik ve umut adına ne varsa tüketenlere rağmen, onurla ayağa kalkıp “Biz buradayız!” diyebilmeliyiz. Her kim ki bir başkalarını taşlayacak, yok sayacak ise, o da seni taşlayacak yok sayacaktır. Ötekileştirdiğimiz her insanın “ötekisi” olmamak için “Büyük Millet” olabilmeyi bilmek, ötekileştirmemek zorundayız. Yoksa hakikatten uzak ve dışlanmış olmak kaçınılmaz sondur.” dedi.
“HAYALİM YENİ TÜRKİYE”
Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Mehmet Tıkız Cumhur İttifakı üyelerine yönelik şu ifadelerle sözlerini noktaladı:
“Hayalini kurduğum yeni dönem: Türk kimliğini istismar ile Bahçeli'li MHP'nin, Kürt kimliğini istismar eden HDP’nin, İslam ve inanç istismarı yapan AK Parti'nin ve Atatürk istismarcılarının olmadığı gerçek memleket sevdalılarının çoğunluk olduğu yeni Türkiye'dir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR