GELECEK PARTİLİ SUCU’DAN BAHÇELİ’YE SERT SÖZLER: “ÜLKÜSÜZ ÜLKÜCÜ BAHÇELİ!”

Gündem 3 Ekim 2021 21:57
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ SUCU’DAN BAHÇELİ’YE SERT SÖZLER: “ÜLKÜSÜZ ÜLKÜCÜ BAHÇELİ!”
A
a
Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Sucu, Nevşehir'de yaptığı konuşmada MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi "Ülküsüz Ülkücü Bahçeli" sözleriyle hedef aldı.
Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Orhan Sucu, Nevşehir İl Teşkilatı’nın 1’inci Olağan Kongresinde konuştu. Sözlerinde Doğu Türkistan’a Çin tarafından uygulanan zulme değinen Gelecek Partili Sucu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirerek şunları söyledi:
“İKTİDAR VE KÜÇÜK ORTAKLAR UYGUR MESELESİNE KARŞI KÖR, SAĞIR, DİLSİZ”
“Bilindiği üzere 7 Ekim 2020’de Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında zorla tutulan Uygur Türklerinin derhal bırakılması çağrısı yapan, Birleşmiş Milletlere üye 39 ülke içinde birinci sırada olmamız gerekirken maalesef son sırasında bile değildik. Bu konuya iktidar ve küçük ortakları kör, sağır ve dilsiz maalesef. İktidar partisi genel başkanı Erdoğan, ya orada zulüm görenler Türk diye onları ümmetten saymıyor ya da Çin ile imzalanan ticari anlaşmalar sebebiyle sessiz kalıyor.”
“SAYIN BAHÇELİ BU ZULME NİYE SESSİZSİNİZ?”
“İktidarın küçük ortaklarından olan ama “Ülkeyi bizler yönetiyoruz” diyen Doğu Perinçek, Çin aşısını doğuştan aldığı için Çin’i alkışlıyor, Uygur Türk’ü kardeşlerimizi suçluyor. Şaşırmıyoruz çünkü misyonu bu. Peki ya siz Sayın Bahçeli, Doğu Türkistan’daki yaşanan zulme siz niye sessizsiniz? Adriyatik’ten Çin Seddine kadar değil miydi Turan? Doğu Türkistan’ın yerini mi bilmiyorsunuz, yoksa Kürşad ve 40 çerisinin Çin sarayını bastığı hamaseti yetiyor mu?”
“NEYMİŞ EFENDİM TÜRK DÜNYASININ BİLGE LİDERİYMİŞ!”
“Yusuf Has Hacib’in Kutadgu Bilig’i kaleme aldığı diyarda, Kaşgarlı Mahmud’un Divan-ı Lügat-ı Türk’ü yazdığı topraklarda yaşanan zulme sessiz kalarak neyin ülküsünü güdüyorsunuz Sayın Bahçeli? Neymiş efendim Türk dünyasının bilge lideriymiş! Yahu Allah aşkına, ülküsüz ülkücü bir şahıstan, bilgi, bilinç, ahlak sahibi olmayan, bir rotası olmayan, sürekli tornistan yapan, bir duruşu dahi olmayandan bilge mi olur,  Türk dünyasına lider mi olur? Buna sadece mankurtlar inanır Sayın Bahçeli!”
“AKLINIZLA DAHA FAZLA ALAY EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİN”
“Buradan samimi ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Sizlere, Sayın Bahçeli’ye “Zürriyetsiz, bunlar kan emici, bunlar Fatiha’yı dâhi bilmezler.” denildiği vakit en sert tepkiyi veren bir kardeşiniz olarak sesleniyorum. Yüce Allah Kuran’da birçok ayette “Akletmez misiniz? Düşünmez misiniz?” diye buyuruyor ve bunu “İman etmez misiniz?” sorusundan daha çok soruyor. Lütfen aklınız ile daha fazla alay edilmesine müsaade etmeyin sevgili kardeşlerim.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR