GELECEK PARTİLİ İLÇE BAŞKANI TOPÇU SİTEM ETTİ

Gündem 31 Mart 2021 14:01
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ İLÇE BAŞKANI TOPÇU SİTEM ETTİ
A
a
-“BU ESNAF BİTER, ZATEN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI. HAK MI BU ÜLKENİN ESNAFINA?”
Ramazan ayında esnafın kapanacak olmasına tepki gösteren Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, “Bu esnaf biter, zaten dayanacak gücü kalmadı. AKP, kongre sonrası ülkeyi kırmızıya boyadı. Hak mı bu ülkenin esnafına?” dedi.
Türkiye Ramazan ayına kapanma ile giriyor. Bu kapanma sürecinde en çok şikayetlerini dile getirenlerse esnaf oldu. Konuyla ilgili Gelecek Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Mustafa Barış Topçu, yazılı bir açıklama yaparak sitem etti. 
“HİÇBİR GELİRLERİ YOK”
Esnafın bu kapanma sürecine dayanamayacağını ifade eden Başkan Topçu, “Bugün durup, dibine baktığımız uçurumun kenarına bir adım daha yaklaştık. 81 ilden on bin insanı tek bir noktaya topladıktan sonra Türkiye’nin rengi kırmızıya döndü. Hem de kan kırmızısına. Bunun suçlusu esnaf mı? Neden yönetimin zevklerinin cefasını bu devletin vergisini veren, istihdamını sağlayan esnaf çekiyor? 37 bin vaka ile Avrupa’da birinci olduk. Bunun sorumlusu esnaf mı? AKP kendi koyduğu tedbirlere uymuyor. Ramazan ayında büyük bir kapanma olacak. Elbette namaz kılmak her müminin hakkı ancak toplu namaz kılabileceğimiz bir ortam varsa esnafımızın kapalı olması neden? Kahvesi, lokantası, restoranı, pastanesi, kafesi yeterli özeni göstererek müşterilerini misafir edebilir. Ramazan ayında kapanmayla bu esnaf biter, zaten dayanacak gücü kalmadı. Yaşananlarda hiçbir suçu yokken, yapılanlar hak mı bu ülkenin esnafına? Hiçbir gelirleri yok. Evine ekmek götüremeyecek duruma gelen, intiharın eşiğinde birçok kişi var. Duruma bir an önce el atılmalı” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR