GELECEK PARTİLİ BAŞKAN SAYGILI: “SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAFTASINDA YAŞANAN BU OLAY VE DEVAMINDAKİ SÜREÇ, BİZLERİ RAHATSIZ ETMEKTEDİR”

Gündem 13 Nisan 2021 12:07
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BAŞKAN SAYGILI: “SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAFTASINDA YAŞANAN BU OLAY VE DEVAMINDAKİ SÜREÇ, BİZLERİ RAHATSIZ ETMEKTEDİR”
A
a
 Osmaniye Devlet Hastanesi’nde ortopedi doktoru Kemal Gökhan Günel ve Cumhuriyet Savcısı arasında yaşanan olayla ilgili Gelecek Partisi Osmaniye İl Başkanı Mustafa Saygılı, “Sağlık Çalışanları Haftası’nda yaşanan bu olay ve devamındaki süreç, bizleri rahatsız etmektedir. Görevini yapan bir doktorumuzun bu duruma düşürülmesini kınıyoruz” dedi.
Gelecek Partisi Osmaniye Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Saygılı, Osmaniye Devlet Hastanesi’nde Cumhuriyet Savcısı Mehmet Bülbül’ün, ortopedi doktoru Kemal Gökhan Günel’e olan tavrı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Durumun rahatsızlık verdiğini belirten Başkan Saygılı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Şehrimizde, Sağlık Çalışanları Haftası’nda yaşanan bu olay ve devamındaki süreç, bizleri rahatsız etmektedir. Görevini yapan bir doktorumuzun bu duruma düşürülmesini, bunu yapan kişinin de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, hukukunu ve yargısını temsil eden, vatandaşın hakkını emanet ettiği bir Cumhuriyet Başsavcısı’nın olması daha da vahim bir olaydır. Ülkemizde güven ortamının korunması adına, gerekli mercilerin konuyu detaylı şekilde araştırmasını talep ediyoruz. COVİD-19 ile mücadele ettiğimiz bu dönemde vatandaşlarımızın sağlık hizmeti almasının engellenmesini ve sağlık çalışanlarımızın mağdur edilmesini kabul edemeyiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR