GELECEK PARTİLİ BAŞKAN KARIŞ: “EKONOMİDE YAŞANAN SARSINTILAR MİLLETİMİZİ DAHA DA ENDİŞELENDİRİYOR”

Gündem 23 Mart 2021 14:03
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BAŞKAN KARIŞ: “EKONOMİDE YAŞANAN SARSINTILAR MİLLETİMİZİ DAHA DA ENDİŞELENDİRİYOR”
A
a
Türk Lirası’nda yaşanan büyük değer kaybının ardından gelen süreçte Borsa’da da sorunların ortaya çıkmasına ilişkin Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, “Bir hafta sonu yaşananlarla esnafımız, çiftçimiz, işletmecimiz bir anda unutuldu. Ekonomide yaşanan sarsıntılar milletimizi daha da endişelendiriyor” dedi. 
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekonomi politikalarının tutarsızlığından yakınan Bakan Karış, esnafın ve çiftçinin son yaşanan gelişmelerden sonra gündemden uzak tutulduğuna da vurgu yaptı. Karış’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“YİĞİT BULUT KARŞIMIZA ÇIKIYOR”
“Ekonomi noktasında yürütülen çalışmalar, bir kişinin isteği ve anlayışı dışında olduğu zaman kabul edilmiyor. Bunu Naci Ağbal’ın görevden alınmasıyla anladık. Devamında da Türk Lirasının yüksek değer kaybıyla karşı karşıya kaldık. Bugün Dolar 1 kuruş yükseldiği zaman Türkiye’nin borcu ikiye, üçe katlanıyor. Bu ağırlığın altında ezilen esnaf, çifti oluyor. Ancak aradan geçen süreye rağmen elle tutulur bir açıklama hükümet tarafından yapılmadı. Bugün Mersin’de esnafımız tedirgin, onların tedirginliği, üreticinin tedirginliği fiyatlara yansıyor. Bu zincir vatandaşımıza kadar geliyor. Buna rağmen gerekli açıklama yapma işini; hiçbir güven vermeyen, açıklamaları tamamen yalan, ekonomiyi yansıtmayan Yiğit Bulut, karşımıza çıkıyor.” 
“TÜRKİYE HAK ETTİĞİ REFAHA GELECEK PARTİSİ İLE KAVUŞACAK”
“Biz milletimizin artık rahat etmesini, hak ettiği huzura kavuşmasını istiyoruz. Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı döneminde ekonomi tek haneli enflasyonları, işsizlik rakamlarını görmüştük. Yine olmaması için hiçbir neden yok. Ülkemizin ekonomide rahat bir nefes alması için gereken güven. Öncelikle yargının üzerindeki siyasi baskı kesinlikle kaldırılmalıdır. Yatırımcıya güven veren yeni politikalar yürürlüğe girmeli. En önemlisi de Mecliste alınması gereken kararların bir gece ansızın tek kişinin elinden çıkmaması gerekir. Bu düzensizlikleri gören yatırımcı ülkemizden kaçıyor. İşsizlik, enflasyon, düşen üretim. Gözümüzün önündeki sorunları çözmeye hazırız.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR