GELECEK PARTİLİ BARLAS’TAN HAYTAOĞLU KATLİAMINA TEPKİ: “KATİLLER DURMAYACAK”

Gündem 3 Ağustos 2021 18:44
Videoyu Aç GELECEK PARTİLİ BARLAS’TAN HAYTAOĞLU KATLİAMINA TEPKİ: “KATİLLER DURMAYACAK”
A
a
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas, Azra Gülendam Haytaoğlu’nun canice katledilmesine ilişkin açıklama yaptı.
Antalya'da yaşayan ve üniversite öğrencisi olan 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu tecavüz edilip vahşice öldürülmüş olarak bulundu. Genç kıza evinde tecavüz edip boğarak öldüren ve banyoda 5 parçaya ayırıp valizle ormana gömen emlakçı Mustafa Murat Ayhan gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. 
Haytaoğlu’nun canice katledilmesiyle ilgili Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Deniz Barlas bir açıklama yaptı. Başkan Barlas şöyle dedi:
“YİTİP GİDEN HER CAN BAŞINA GELECEKLERİ ÖNCEDEN BİLDİ”
 “Yaşamının baharında bir genç kadınımız daha cani bir alçağın elleri arasında yitip gitti. Tıpkı diğerler kadınlar gibi. Yine öldürülen her kadınımız, kadına yönelik şiddete dikkat çeken mesajlar verdi. Tıpkı diğer kadınlar gibi! Buna karşı ise hiçbir yetkili bir şey yapamadı. Saldırganlar, caniler, tacizciler, tecavüzcüler, katiller hepsi cesaretlendirildi. Kimisi kadının giysisinde suç buldu, kimisi gülüşünde, kimisi saçında, kimisi hangi saatte nerede dolaştığına. Tüm bunların hepsi bu canilere, bir genç kadının hayatını elinden almaya cesaret etmesini sağladı.” 
“ZİHNİYET DEĞİŞMEDİKÇE CİNAYETLER BİTMEYECEK”
“Bu zihniyet değişmedikçe ne cinayetler bitecek ne tacizler ne de tecavüzler. Yetkililer izledikçe katiller de durmayacak. Bu duygu ve düşüncelerle alçakça katledilen kardeşimiz Azra’ya Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Cani katilin ise yine her defasında dilediğimiz gibi en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyorum. Dilimiz acıyarak söylesek de artık bu son olsun demek istiyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR