Mersin

Gazeteciye “etik” dersi

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİSPOR 2. Başkanı Akgün Lülü, kendisini hedef göstererek köşe yazan gazeteciye açıklaması ile “etik” dersi verdi.

Gazeteciye “etik” dersi

10 Ocak 2019 13:45
-A

+A

 
 
 
 
İYİ Parti’ye üye katılım töreninde yaşandığı iddia edilen bir olay üzerinden yazılan köşe yazısına; yazıda adı geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİSPOR 2. Başkanı Akgün Lülü, yanıt verdi.
Tamamen insani bir hareketin başka yönlere çekildiğini ifade eden Lülü, yaşandığı iddia edilen olayların kendisi ile hiçbir ilgisi olmamasına rağmen adının kullanıldığını söyledi. Lülü, yaşananları şöyle özetledi: “İYİ Parti’nin yeni üye katılım töreninden sonra adım kullanılarak bir köşe yazısı yazılmış, ön sıralarda yer bulabilme adına gazetecilerin oturduğu sandalye ve masaların alındığı iddia edilmiştir. Partimize yeni üyelerin katılımı için gerçekleşen törene katıldım. İddia edildiği gibi bir durum yaşanmadı. Törende çekilen fotoğraflarda da bu çok açık ve net görülebilir. Öte yandan alındığı iddia edilen boş sandalye salona giren bir engelli kardeşimiz için herhangi bir art niyet olmadan, tamamen insanı nedenlerle alınmıştır. Ayrıca yaşanan olayın şahsımla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”
 
MESLEK ETİK VE İLKELERİ İLE BAĞDAŞMAMIŞTIR
Şahsını hedef alan yazının meslek etik ve ilkeleri ile bağdaşmadığını ve maksadını aştığını kaydeden Lülü, “Gazetecilik mesleği adına mücadelesini sürdüreceğini açıklayan basın emekçisi arkadaşımızı kutluyor, mücadelesinde her zaman yanında olacağımızı bilmesini istiyoruz. Ancak ne yazık ki şahsımı hedef alan ve adımın kullanıldığı köşe yazısı meslek etik ve ilkeleri ile bağdaşmamıştır.  
Gazetecilik etiği üzerine kaleme alınmış bir yazıda kişileri ‘düzen ve dönem’ adamı olarak eleştirip tarihin tozlu sayfalarında yok olacağını iddia etmek maksadını aşan ifadeler olmuştur.
Gerçek dışı iddialarla kişileri ve kurumları suçlamak gazetecilik adına verilen mücadeleye de fayda sağlamaz.
Söz konusu iddiaların doğru olmadığının siz değerli basın çalışanları ve kamuoyunca bilinmesini istiyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın emekçilerinin mücadelesini destekliyor, günlerini kutluyorum” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku