Fikri Sağlar: “Anneler Günü”nü Kutluyorum”

Gündem 6 Mayıs 2021 18:53
Videoyu Aç Fikri Sağlar: “Anneler Günü”nü Kutluyorum”
A
a
Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Anneler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Sağlar mesajında: “Annelere duyulan sevgi ve saygıyı belirtmek için her yıl Mayıs ayının 2. Pazarını "Anneler Günü" olarak kutlamaktayız. Aslında hiçbir anne yılda sadece bir gün hatırlanmayı hak etmez. Çünkü annelerimizin üzerimizdeki haklarını ödemek için günler aylar yetmez.
Daha doğmadan çocuklarına besledikleri şefkatle hayattaki ilk dostumuz, ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz olan annelerimizin yüreklerinde taşıdıkları sevgiyi tarif etmek ve verdikleri emeklerin hakkını ödemek mümkün değildir. Bu nedenle onlar için ne yapsak azdır. Annelerimiz yaptıkları fedakârlığın ve gösterdikleri sevginin karşılığını asla beklemezler. Ama bizlerden saygılı olmamızı isterler. Çocukları uğruna nice zorluklara katlanan, hatta hayatını bile hiç düşünmeden feda eden anneler, en çok değer verdikleri çocuklarından saygı bekleyerek topluma yararlı olmalarını ister. Bu nedenle başarılı ve iyi bir insan olmaya çalışmak annelerimize verebilecek en büyük hediyedir.
Hepimiz için en önemli varlık olan annelerimize hayatlarının her gününde destek olmak, bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek bir görev değil, içten gelen duygu olmalıdır. Bu düşüncelerle, tüm annelerimizin "Anneler Günü”nü kutluyorum. Selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR