Mersin

Fatma Köse, kadınlara “aday olun” çağrısı yaptı YÜZDE 50 ORANINDA KADIN TEMSİLİ OLMALIDIR

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, muhtarlıklar, meclis üyelikleri, belediye başkanlıkları gibi tüm makamlara aday olmalarını isteyerek, kadınlara yerel yönetimlerde mutlaka rol almaları çağrısı yaptı. CHP’li kadınlardan aday olmalarını isteyen Köse, “Yüzde 50 oranında kadın temsili olmalıdır” dedi.

Fatma Köse, kadınlara “aday olun” çağrısı yaptı  YÜZDE 50 ORANINDA KADIN TEMSİLİ OLMALIDIR

8 Kasım 2018 13:34
-A

+A

CHP Kadın Kolları Akdeniz Bölge Toplantısı Adana’da yapıldı. Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Kadın Kolları Akdeniz Bölge Toplantısı açılışında yaptığı konuşmada, yaklaşan yerel seçimlerde kadın gücü ve birlikteliğine daha fazla ihtiyaç olduğunu belirtti.
“Bugün yerel yönetimlerde yüzde 50 oranında kadın başkan olsaydı kadına yönelik şiddetin ve o bölgenin kadın haklarıyla ilgili bütün çalışmaların nasıl olacağına hepimiz tanıklık ederdik” diyen Köse, CHP’li kadınlara çağrı yaparak, muhtarlıklara, meclis üyeliklerine ve belediye başkanlıklarına aday olmalarını istedi.  
 
TEMSİLİYETTE EŞİTLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ
Yüzde 50 temsiliyetle birlikte sorunların bir bir aşılacağına ifade eden Köse, yerellerden başlayarak temsiliyette eşitliği  sağlanması gerektiğine dikkat çekerek, “Memleketin dört bir yanında attığımız adımlarda birbirimize güç vererek ilerliyoruz. Yerellerden başlayarak temsiliyette eşitliği sağlayacağız. Temsilde adalet yoksa toplumsal adaletten bahsedemeyiz. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Hakkımız olanı almak için mücadele ediyoruz.  Hayatın yarısını kadınlar oluşturuyorsa temsiliyette de yüzde 50 oranında kadın olmalı” ifadelerini kullandı.
 
KADINLARIN SORUNLARI ORTAKTIR
Her ilde meclis üyeliklerinin birinci sıralarının kadınlara verilmesi gerektiğini belirten Köse, “Her kentten kadınlara meclis üyelikleri konusunda birinci sırada yer verilmeli. Eğer biz kadınlar birlikte yol alırsak ve gücümüze inanırsak mücadelede başarılı oluruz. Kadınların sorunları ortaktır. Ortak sorunlarımıza hepimizi kapsayan çözümler bulacağız. Hep birlikte Türkiye’yi bu sıkışmışlıktan kurtaracağız. Özgürlük istiyoruz, eşitlik istiyoruz ve adalet istiyoruz. Hepimiz kazanacağız” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku