ESNAFTAN YAŞAR AYDIN’A TAM DESTEK

Siyaset 29 Nisan 2021 13:56
Videoyu Aç ESNAFTAN YAŞAR AYDIN’A TAM DESTEK
A
a
Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, Ankara’nın ilçelerinde bulunan esnafla bir araya geldi, esnafın dertlerini dinledi.
Ankara’nın nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu Çankaya, Sincan, Keçiören ve Altındağ ilçelerinde esnafla bir araya gelen Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, bu ilçelerde esnafın dertlerine ortak oldu, onların sorunlarını dinledi.
Pandemi döneminde hükümetin esnafa verdiği desteğin yeterli olmadığını ifade eden Yaşar Aydın şunları söyledi:
“VATANDAŞ İŞİ VE AŞI OLMADAN NE YAPACAK?”
“Koronavirüs vakalarının artmasıyla tam kapanma uygulamasına geçiyoruz. Dünya normalleşirken biz daha da dibe batıyoruz. Kendini ve keyfini düşünen yöneticiler yüzünden salgının ceremesini çeken bu milletin evlatları oluyor. Gelinen noktada tam kapanma uygulaması doğru olabilir ancak bu vatandaş işi, aşı olmadan ne yapacak, hükümet olarak devlet olarak insanlara maddi destek anlamında ne verilecek?” 
“ESNAF EVİNE NASIL EKMEK GÖTÜRECEK?”
“Esnafa dükkânı kapat demek kolay. Peki dükkânını kapatan esnaf evine nasıl ekmek götürecek, nasıl kira ödeyecek, elektrik ve su faturalarını, taksitlerini nasıl ödeyecek bunu düşünen yok. Bu milletin her bir ferdi doğumundan bu yana devlete vergi ödüyor. Neden? Zor anlarda devlet, vatandaşın yardımına koşsun diye. Peki yıllardır ödediğimiz o vergiler nerede? Bu vergiler bu zor dönemde bizim yaramıza derman olmuyorsa ne zaman olacak?”
“ÇOCUKLARIMIZIN AÇLIĞI YÖNETENLERİN HİÇ UMRUNDA OLMADI”
“Plansız ve programsız yatırım yapılırsa devletin hazinesi, hayali ihracatçıya, batık kredilere kurban edilirse işte o zaman kasada tek kuruş kalmaz. Sonuç olarak esnafa tek kuruş yardım yapamazsın. Bu ülkeyi kurduğumuz günden bugüne bizi idare edenler sadece kendi çocuklarının karnı acıkıyor sanıyor. Bizim çocuklarımızın açlığı ya da yokluğu bunlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. O yüzden esnaf evine ekmek mi götürecek, nasıl götürecek, fatura mı ödeyecek, borç mu ödeyecek, çocuğu babası eve gelirken bir şey mi isteyecek bunları düşünmezler, umurlarında da olmaz. Çünkü bu milletin evlatları, yönetenlerin asla umurunda olmadı. Ülkeyi kurduğumuzdan bugüne ülke nimetinin yüzde 95’ini yüzde 5’lik mutlu bir azınlık yiyor. Bugüne kadar gelen tüm iktidarlar bu yüzde 5’lik kesimi mutlu etmeye çalıştı. Bu milletin açlığını hiç düşünmediler”
YAŞAR AYDIN, İÇTENLİĞİ SAYESİNDE ESNAFIN DESTEĞİNİ KAZANDI
Esnafla dertleşen, yaşanan sorunları anlatan, yönetenlerin millete karşı tavrına ilişkin yorumlarını dile getiren Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın’ın iki dudağı arasından çıkan her söz esnaf tarafından sık sık alkışlandı ve taktirle karşılandı. Esnaf, Yaşar Aydın’a dertlerini samimi olarak anlatabildiğini ve Aydın’ın da bu dertleri tüm kalbiyle, içtenlikle dinlediği için teşekkür ederek, ilk seçimlerde esnaf olarak tüm güçleriyle Onur Hareketi’ni destekleyeceğinin sözünü verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR