ESNAFIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

CHP 11 Mayıs 2021 14:57
Videoyu Aç ESNAFIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI
A
a
CHP'li Sarı, isyan eden esnafa dikkat çekti

ESNAFIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, günlerdir işyerini açamayan esnafın dayanacak gücü kalmadığına vurgu yaparak, "Evine ekmek götüremeyen esnaf ne yiyecek? Önlem almadan cezai işlemlerle sorun çözülmez" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde sanayide çalıştığı kaportacı dükkanında üst üste 3 kez para cezası yazılan İzzet Uludağ'ın isyanını gündeme getirdi.
İki çocuk babası İzzet Uludağ'ın isyanının aynı durumdaki tüm esnafın dertlerine tercüman olduğunu ifade eden Başkan Sarı, "Sağlık elbette önemli. Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere vatandaşlarımızın uyması için biz de çağrılar yapıyoruz. Ama bu iş cezai işlemlerle çözülmez. 'İşyerini kapat 17 gün evinde otur' dediğiniz esnafın halini hiç sordunuz mu? İşyerini açtığı için 3 kez ceza yazılan kaportacı ustası İzzet Uludağ, evindeki televizyonunu sattığını söylüyor. Dört aydır iş olmadığı için evine ekmek götüremediğini söyleyen Uludağ, 'Evimin kirasını 4 aydır ödeyemiyorum. Çocuklarıma kim bakacak?' diye soruyor. Evinin kirasını ödeyemeyen, evine ekmek götüremeyen bu esnafımızın çocuklarına kim bakacak? Bir yetkilinin çıkıp buna yanıt vermesi lazım.
17 gündür kapalı kapılar ardında ne acılar, ne isyanlar yaşanıyor bilmiyoruz. 'İşyerini kapat, evinde otur' diyerek bu sorunlar çözülmez. Virüsten ölmediysen, açlıktan öl diyorsunuz vatandaşa. 
Dönülmez sorunlar oluşmadan acil önlem alınmalıdır. Yanlışın neresinden dönülürse kardır. Bugün esnafa destek verilmezse, esnafımız açılmada da dükkanını açamayacak" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR