ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE ÖNEL: “KREDİLERİN ERTELENECEK OLMASI YERİNDE BİR KARARDIR”

Mersin 25 Ocak 2021 14:19
Videoyu Aç ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE ÖNEL: “KREDİLERİN ERTELENECEK OLMASI YERİNDE BİR KARARDIR”
A
a
Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Önel, kredi ödemelerinin ertelenmesini sevinçle karşıladıklarını ve kararın yerinde olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak 2021 - 30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitlerin erteleneceği müjdesini vererek “Hayırlı olsun” dedi. Erdoğan’ın müjdesi ile ilgili Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Önel de bir açıklama yaptı.
“YÜK HAFİFLEYECEKTİR”
Önel, “Cumhurbaşkanımızın, esnaf ve sanatkarlara verilen destek kredilerinin erteleneceğini duyurması bizleri oldukça mutlu etti. Tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye de pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçiyor. Ancak biz bu zor süreci en hafif bir şekilde atlatmak istiyoruz. Bu bağlamda hem verilen destek hem de verilen desteğin ertelenecek olması bizlerin yükünü hafifletecektir.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR