ESNAF BORÇLARINI NASIL ÖDEYECEK?

CHP 21 Kasım 2020 17:20
Videoyu Aç ESNAF BORÇLARINI NASIL ÖDEYECEK?
A
a
CHP'li Başkan Parlar, salgın döneminde uygulanan kısıtlamaların etkilerine dikkat çekti
ESNAF BORÇLARINI NASIL ÖDEYECEK?
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, krizle mücadele eden işletmelerin salgın döneminde ağır yaralar aldığına işaret ederek, "Kısıtlama nedeniyle kapalı tutulan işletmelerin sahipleri borçlarını nasıl ödeyecek?" diye sordu.
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, pandemi ile derinleşen krizin etkilerini dile getirdi. Salgından ekonomisi en çok etkilenen illerin başında Hatay'ın geldiğine dikkat çeken Başkan Dr. Parlar, "Suriye krizi Hatay ekonomisini bitirme noktasına getirdi. Üzerine bir de pandeminin getirdiği sorunlar eklendi. Hatay'da çiftçi de sanayici de küçük esnaf da zor günler yaşıyor.  Salgınla mücadele kapsamında market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri, restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme­içme yerlerine çeşitli kısıtlamalar getirildi. 
Zaten uzun zamandır kazanamıyordu. Çünkü ne esnafın de vatandaşın cebinde para yok. Vatandaş her geçen gün yoksullaşıyor, alım gücü düşüyor. İlk dalgada da iş yapamayan esnaf şimdi borcunu nasıl ödeyecek bunu düşünüyor" dedi.

Acil önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayan Başkan Dr. Parlar, "Şeffaf, öngörülebilir, kararlı, hesap verebilir, tasarrufa, ihracata, verimliliğe, üretime, istihdama dayalı politikalar üretmek gerekiyor. Ertelenen vergi ve banka kredileri için, vadelendirme imkânı getirilmelidir. Şirketlerin devletten tahsil edilemeyen KDV alacakları acilen ödenmelidir. Vergide adaletsizlik kaldırılmalı, KOBİ'ler desteklenmelidir. Acil önlem alınmaz ise, sorunlar daha da büyüyerek, çözülmez hale gelecektir" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR