Esen’den Ecevit mesajı

Mersin 5 Kasım 2019 15:10
Videoyu Aç Esen’den Ecevit mesajı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Esen, eski Başbakan ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit’in ölümünün 13. yılı nedeniyle mesaj yayınladı. Bülent Ecevit'i saygıyla andığını bildiren Esen, mesajında şunları kaydetti:

“Türk siyasi hayatına, nezaketi, cesareti, güveni ve dürüstlüğü kazandıran devlet adamı olarak halkımızın gönlündeki yerini her zaman koruyan Bülent Ecevit aramızdan ayrıldığı 05 Kasım 2006 tarihinin üzerinden 13 yıl geçmiş olmasına rağmen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkıyla ilgili düşünceleri hala, en çok ihtiyaç duyduğumuz siyaset yapma biçimi olarak varlığını sürdürmektedir.”
 
Bülent Ecevit'in Türk siyasetinin ve solun en önemli liderlerinden olduğunu vurgulayan Esen:
 
"Ne ezen, ne ezilen, insanca hakça bir düzen” şiarıyla toplumun her kesimine hitap ederek, böylesi derin bir siyasi anlayışın temsilcisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, Bülent Ecevit’in ilkelerine sahip çıkmaya devam edecektir. Bülent Ecevit, Cumhuriyet kazanımlarının tavizsiz savunucusudur. Eski Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit’i,ölüm yıldönümünde saygıyla ve şükranla anıyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR