Mersin

ERKEN YAŞTA EVLİLİKLERİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin önceki dönem İl Başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit, kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmelerinin önüne geçilmesi ve kız çocuklarının eşit koşullarda eğitim almalarının sağlanması gerektiğini vurguladı.

ERKEN YAŞTA EVLİLİKLERİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

10 Ekim 2018 15:37
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin önceki dönem İl Başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit, Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kadınların, eğitim, sağlık, kültür, ekonomi ve iş dünyasında önemli başarılara imza attığını ifade eden Özyiğit, “Bu özel günde Binlerce kişinin hayatına dokunan, özellikle kırsal alanda yaşayan kız çocuklarının eğitimi için durmadan çalışan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin kurucusu ve başkanı Türkan Saylan’ı anmadan geçemeyiz. Milyonlarca kız çocuğunun hayallerine dokundu ve eğitim almalarına öncülük etti. 
Ülkemizin kanayan bir yarası haline dönüşen kız çocuklarının erken yaşta evlendirilmelerinin önüne geçilmeli. Eşit koşullarda eğitim olanaklarından faydalanmaları sağlanmalı.  Çocukların mağdur olduğu durumlarda, mağduriyetlerinin giderilmesine öncelik verilmeli” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku