ERKEN SEÇİM DEĞİL HEMEN SEÇİM

Gündem 13 Aralık 2021 15:27
Videoyu Aç ERKEN SEÇİM DEĞİL HEMEN SEÇİM
A
a
Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş yıllarda “Halk isterse seçime gitmek” açıklamalarını hatırlatarak erken seçim çağrısı yaptı.

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, ülkenin ekonomik bir buhran yaşadığını belirterek, bu buhrandan ancak erken seçimle çıkılabileceğini söyledi. Karış, doların 14 liranın üzerine çıktığına vurgu yaparak, “Ülkenin ekonomisi her geçen gün kötüye gidiyor. Tek adam rejimi artık ekonomiyi idare edemeyecek duruma geldi. Merkez Bankası’na yapılan müdahaleler Türk Lirasının itibarını kaybettiriyor. Asgari ücretlinin durumu ortada, işverenin durumu ortada. Bu iktidar ve bu yönetimle devam edilmesi halinde ekonomimiz iyice dibi görecek. Ülkenin ciddi bir ekonomik revizyona ihtiyacı var” diye konuştu.

Ekonomik krizi aşmanın seçimden geçtiğinin altını çizen Karış, “Dolar, altın aldı başını gidiyor. Akaryakıt keza yine öyle. Dövizde durdurulamayan bir yükseliş var. Bu yükselişi önlemek içinde geçici yollara başvuruluyor. Ancak bunların hiçbirisi kalıcı çözüm değil. Tek çözüm erken seçim değil hemen seçimdir. Mevcut iktidar artık ekonominin altından kalkamıyor. Ekonomik ve siyasi reform yapmak artık kaçınılmazdır. Halk artık ekonomik darboğazdan kurtulmak istiyor. Bunun içinde hemen seçim yapılmasını talep ediyor. Sokağa inin, vatandaşı dinleyin, halka kulak verin. Halk artık seçim istiyor. Tekrarlıyorum erken seçim değil hemen seçim yapılmalı” ifadelerini kullandı.

EKONOMİK KRİZDEN ANCAK SANDIĞA GİDEREK KURTULABİLİRİZ

Karış, Gelecek Partisi’nin tüm kadrolarıyla seçime hazır olduğunu belirterek, ülkeyi ekonomik krizden kurtaracak reçeteyi de hazırladıklarını söyledi. Karış, “Biz seçime hazırız. Ekonominin nasıl düzeltilmesi gerektiğini biliyoruz. Halkın yaşadığı sorunları biliyoruz ve bunu takip ediyoruz. 24 Haziran’da yetki isteyip faiz lobisiyle mücadele edeceğini söyleyenler bu işin altından kalkamadılar. Bunu hepimiz gördük. 2018’den bugüne dolar 2 katına çıktı. Milletimizin ekonomik anlamda daha fazla krize girmemesi için seçim kaçınılmaz olmuştur” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR