Ak Parti

Erdoğan'dan flaş Euro 2024 açıklaması:

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği yapacak takımı yarın saat 14.00'te açıklayacak. Türkiye ile Almanya'nın yarıştığı ev sahipliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adil bir değerlendirme bekliyoruz." dedi.

Erdoğan'dan flaş Euro 2024 açıklaması:

26 Eylül 2018 15:45
-A

+A

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği yapacak takımı yarın saat 14.00'te açıklayacak. Türkiye ile Almanya'nın yarıştığı ev sahipliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adil bir değerlendirme bekliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EURO 2024'e ev sahipliği için Türkiye'nin koşulları yerine getirdiğini vurgulayarak, "Adil bir değerlendirme bekliyoruz." dedi. İsviçre'nin Nyon kentinde yarın saat 14:00'te oylanacak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası ev sahipliği için Türkiye ile Almanya yarışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Funke Medya Yayın Grubu'na ait gazetelere verdiği röportajda, ırkçı ve ayrımcı saldırılardan dolayı Alman Milli Takımı'ndan ayrılan Mesut Özil ile Londra’da çekilen fotoğraf, futbolcunun Alman Milli Takımı bırakmasını ve EURO 2024 adaylığına ilişkin değerlendirmede bulundu.

STADLARIN DOLULULĞU VE REKLAM ARTAR... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için Türkiye’nin tüm gerekli koşuları yerine getirdiğini vurgulayarak, "Adil bir değerlendirme bekliyoruz." dedi. Türkiye’nin ekonomik durumuyla ilgili söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Erdoğan, "Türkiye zaten turizm açısından çok dinamik ve verimli bir ülke. Avrupa Şampiyonası’nda statların doluluğu, sponsor ve reklam gelirlerinin artması konularında şüphe duyulmamalı." diye konuştu. UEFA OBJEKTİF OLURSA... Hemen hemen tüm büyük şehirlerde, çoğu zaman Avrupa ülkelerinde bile bulunmayan büyük kapasiteleri olan spor kompleksleri, stadyumlar ve spor salonları inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, "UEFA, objektif değerlendirme yaparsa bu gerçekleri görebilir." değerlendirmesinde bulundu. FOTBOL COŞKUSUNA BU FIRSAT VERİLMELİ... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 55 havalimanına, hızlı trenlere, iyi ulaşım altyapısına ve otoyollara sahip olduğuna işaret ederek, her yıl 40 milyon turistin A noktasından B noktasına gittiğini kaydetti. Almanya’nın 1974, 1988 ve 2006’da 2 dünya kupası ve bir Avrupa şampiyonasını düzenlediğini anımsatan Erdoğan, “Ev sahipliği için tüm şartları yerine getiren Türkiye gibi futbol coşkusuna sahip ülkeye bu fırsatın verilmesi gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler : Erdoğan, Euro 2024, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku