Gündem

Erdem, Mevlid Kandili’ni kutladı

Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Mevlid kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Erdem, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Erdem, Mevlid Kandili’ni kutladı

8 Kasım 2019 20:33
-A

+A

“Şüphesiz Hz. Peygamber kutlu doğumu insanlık tarihinin en önemli olaylarındandır. Peygamber efendimiz, ilahi sevgiye ulaştıran bir rehberdir. İnancımızın ve ibadetlerimizin temelinde sevgi, daima ön plandadır. Allah’a imanımız da sevginin eseridir. Bu sevme eylemi dilde kalmadığı, gönülde karşılık bulduğu zaman bir anlam taşır. 
 
Bizim için bir lütuf olan Hz. Peygamber’in Allah’ın elçisi olduğuna inanmanın yanında O’nu samimiyetle sevmeli, O’nun sünnetini öğrenerek kendimize rehber edinmeliyiz.Bununla beraber, O'nun ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve kendimize örnek almak başta gelen görevlerimizdendir. Asıl o zaman O'nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz.
 
Bugün islam dünyası için önemli bir gün. Her yıl kutlanan bu anlamlı günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Onu anmak,onu anlamak bütün insanlığın aramış olduğu huzur ve barışın,adalet ve sevginin temel adresidir. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kutlamak üzere heyecan duyduğumuz Mevlid kandilinin tüm Mersinlilere hayırlı ve mübarek olmasını dilerim.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku