Erdem, Mevlid Kandili’ni kutladı

Gündem 8 Kasım 2019 20:33
Videoyu Aç Erdem, Mevlid Kandili’ni kutladı
A
a

Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, Mevlid kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Erdem, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Şüphesiz Hz. Peygamber kutlu doğumu insanlık tarihinin en önemli olaylarındandır. Peygamber efendimiz, ilahi sevgiye ulaştıran bir rehberdir. İnancımızın ve ibadetlerimizin temelinde sevgi, daima ön plandadır. Allah’a imanımız da sevginin eseridir. Bu sevme eylemi dilde kalmadığı, gönülde karşılık bulduğu zaman bir anlam taşır. 
 
Bizim için bir lütuf olan Hz. Peygamber’in Allah’ın elçisi olduğuna inanmanın yanında O’nu samimiyetle sevmeli, O’nun sünnetini öğrenerek kendimize rehber edinmeliyiz.Bununla beraber, O'nun ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve kendimize örnek almak başta gelen görevlerimizdendir. Asıl o zaman O'nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz.
 
Bugün islam dünyası için önemli bir gün. Her yıl kutlanan bu anlamlı günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Onu anmak,onu anlamak bütün insanlığın aramış olduğu huzur ve barışın,adalet ve sevginin temel adresidir. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun için açılır. Kutlamak üzere heyecan duyduğumuz Mevlid kandilinin tüm Mersinlilere hayırlı ve mübarek olmasını dilerim.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR