EKİLEN FİKİR TOHUMLARI İÇİN HASAT VAKTİ

Gündem 2 Nisan 2021 14:33
Videoyu Aç EKİLEN FİKİR TOHUMLARI İÇİN HASAT VAKTİ
A
a
Girişimci İş Kadınları Derneği tarafından düzenlenen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından da destek verilen “Hasat Vakti” isimli kadın Start-up yarışmasının finali gerçekleştirildi. Genç kadınların gıda ve tarım konularında geliştirdikleri özgün, inovatif ve teknoloji tabanlı iş fikirlerinin hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada, dereceye giren iş fikirlerinin sahiplerine ödül verildi.
     Girişimci ruha ve yenilikçi vizyona sahip kadınların yaratıcı fikirlerini, yatırımcılarla buluşturmayı hedeflediklerini belirten GİŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayferi Tuğcu yaptığı açılış konuşmasında, “Yenilikçi beyinlere hizmet etmek ve bu konuda farkındalık yaratmak görevi ve bilinci ile GİŞKAD bu projeye gönlünü, heyecanını, emeğini aktardı. Çözüm ortaklarımızın desteğiyle de bu noktaya getirdi. Dilerim ki bu çalışma geleceğe, bölgemizin dışındaki diğer sivil toplum örgütlerine ve Türkiye’nin diğer dinamiklerine de örnek olsun. Başta çalışmamızı destekleyen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Büyükşehir Belediyesi,  Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Üniversitesi olmak üzere; jürilerimize, eğitmenlerimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bugün girişimcilerin ektiği fikir tohumlarının hasat vakti. Bugün onlar parlayacak, biz aydınlanacağız” dedi. Her alanda kadının ve kadın üretiminin yanında olduklarını kaydeden Ayferi Tuğcu, çözüm ortakları ve iş birliklerinde Mersinli üretici kadınlarla çalışarak Mersinlilere her anlamda örnek olmaya devam edeceklerini belirtti.
     Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve GİŞKAD Kurucu Üyesi Gülcan Kış ise yaptığı konuşmada, Büyükşehir olarak yarışmanın paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kadının, gençlerin başarısına ve gücüne inandığımız bir yönetim anlayışıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bugün burada yapılan çalışma çok anlamlı. Özellikle gençlerimizin, kadınlarımızın bu konuda iş fikirlerini sunarken heyecanları, gözlerindeki pırıltı hepimizi umutlandırıyor aslında. Burada bizler ciddi anlamda bir projenin paydaşlığını yaptığımızın farkındayız” dedi.
     Kent dinamiklerinin Mersin’den başlamak üzere Çukurova’da ve Türkiye’de bu tip projelerin artırılması yönünde çalışmasının önemine de dikkat çeken Gülcan Kış, “Bu girişimciliğin ilk adımı olarak Ayferi Başkanım Mersin’de bu projeyi ilk anlattığında hepimiz çok heyecanlanmıştık. İnanın bugün de bunun hasadını almak üzere hepimiz buradayız. Burada emeği geçen, başta Ayferi Başkan olmak üzere; yönetim kurulu üyelerine, GİŞKAD’ın tüm üyelerine, paydaş olan bütün dinamiklerimize ve jüri üyeliği yapan, burada görev alan arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum” dedi.
     Jüri tarafından seçilen iş fikirleri arasında; 1’inci Ayşegül Abacı oldu ve ödülünü Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış’ın elinden aldı. 2’nci olan Ezgi Davulcu’ya ödülünü MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan verdi. 3’üncülüğü Özlem Yurdakul elde ederken, ödülünü TÜİOSB Bölge Müdürü Ebru Karalar Akdeniz’den aldı. Çağla Bakaçhan da sunduğu iş fikri ile mansiyon ödülünü almaya hak kazandı. Bakaçhan ödülünü GİŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayferi Tuğcu’dan aldı.
     Ödül töreninin ardından tüm katılımcılara Mersinli takı tasarımcı ve girişimci Seyhan Çapar’ın GİŞKAD’a özel tasarladığı anahtarlıklardan dağıtıldı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR