Mersin

EĞİTMEN ONUR GÖK’TEN PROTEİN TOZU BİLGİLENDİRMESİ

Nova/Fit Fitness Salonunun İşletmecisi Eğitmen Mustafa Onur Gök, tartışma yaratan protein tozu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Protein tozunun fazla kullanımının hastalıklara kapı açtığını söyledi.

EĞİTMEN ONUR GÖK’TEN PROTEİN TOZU BİLGİLENDİRMESİ

9 Ekim 2018 10:02
-A

+A


İçeriğinde bulunan maddeler nedeniyle laktoz vb. ürünlere alerjisi bulunan kişilerde protein tozu tüketilmesinin alerjik hastalıkları ortaya çıkarttığını belirten Gök:
 
“Sindirim sorunları, mide bulantısı, ishal vb. sağlık sorunları ortaya çıkarabilen toz aşırı miktarda kullanıldığı takdirde böbrek hastalıklarına da davetiye çıkarıyor. Öte yandan protein tozu tüketiminin ardından spor yapılmaması veya hareket eksikliği gibi durumlar karaciğer yağlanmasını da beraberinde getiriyor.
 
Protein tozunun markası da dikkat edilmesi gereken konular içerisinde yer alıyor. Sağlıksız koşullarda üretilen tozlar ağır metaller içerdiği takdirde yeni sağlık sorunları ortaya çıkarabiliyor. Tozun kilo aldırma ve yağlanma olasılığı ise kişinin yaptığı sporda harcadığı kalori ile alakalı olarak değişkenlik gösteriyor. Tozu kullanan kişi gerekli kaloriyi harcadığı takdirde genellikle herhangi bir yağlanma problemi oluşmuyor.
 
Protein tozu içerdiği maddelerle kas kütlesinin artmasına ve sertleşmesine katkı sağlarken beraberinde yapılan sporla daha sağlıklı bir vücuda kavuşulmasını sağlıyor.” Dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku