Durmuş Balcı’nın Örnek Davranışı Unutulmamalı

Mersin 28 Haziran 2020 13:06
Videoyu Aç Durmuş Balcı’nın Örnek Davranışı Unutulmamalı
A
a

Durmuş Balcı’nın Örnek Davranışı Unutulmamalı

Durmuş Balcı’nın Örnek Davranışı Unutulmamalı; EVET DE OLSUN!
Dünya Cenneti Mersin Erdemli isimli sosyal medya grubu YKS’ye geç kalan bir öğrenciyi resmi motosikleti ile Adana’da sınava yetiştiren polis hemşerileri Durmuş Balcı’nın adının Erdemlide bir lise dersliğine verilmesi için imza kampanyası başlattı. Erdemli ilçe Milli Eğittim müdürlüğüne seslenen grup “EVET DE OLSUN” diyerek sosyal medya üzerinden kampanyalarını duyurdu.
Dünya Cenneti Mersin Erdemli isimli sosyal medya grubu YKS’ye geç kalan bir öğrenciyi resmi motosikleti ile sınava yetiştiren Durmuş Balcı’nın yaptığı şeyin aslında hiç de sıradan bir davranış olmadığını ailesinin ve genç arkadaşımızın bir yıllık emeklerine ve umutlarına sahip çıkmak olduğunu belirtti. Bu davranışın hem gelecekte örnek teşkil etmesi hem de hem de toplum tarafından unutulmaması adına Durmuş Balcı adının Erdemli de bir lise dersliğine verilmesi talebi ile imza kampanyası başlattıklarını duyurdu. Dünya Cenneti Mersin Erdemli grubu bu konu ile ilgili bir açıklama da yayınladı.
Grup tarafından yayınlanan açıklamanın tam metni şu şekilde; “Belki çok sıradan bir tavır, davranış ya da refleks gibi görenleriniz olabilir polis hemşerimiz Durmuş Balcı’nın yaptığı insani katkıyı...
Bir an için o kız çocuğu sizin kızınız olduğunu düşünün, yıllarca bu anı beklemiş, çok motive ve 15-20 dakika ile sınavı kaçırıyor, üzülüyor. Sadece o mu, ailesi üzülüyor, öğretmeni, arkadaşları, yakınları üzülüyor...
Şimdi yeniden düşünün ve hiçbir telkin tavsiye olmadan polis Durmuş Balcı’nın yaptığı insanca katkıyı düşünün...
Onun değil, yaptığı iyiliğin ödüllendirilmesi için, bunu eğitime bir katkı olarak yaptığı için, sembolik de olsa bir derslikte adını yaşatmak adına öneriyoruz.
Bir EVET yazmanız yeterli...”
Durmuş Balcı tarafından yapılanın en temelde eğitime bir katkı olduğunu vurgulayan grup üyeleri bu örnek davranışın unutulmaması adına başta Erdemli halkından olmak üzere tüm halkın EVETlerini bekliyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR