Dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız en büyük dileğimizdir

Siyaset 30 Haziran 2020 18:03
Videoyu Aç Dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız en büyük dileğimizdir
A
a

Dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız en büyük dileğimizdir

“Dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız en büyük dileğimizdir”

Avukat Fatma Yakaryılmaz Belci, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı”nın 94. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Yakaryılmaz Belci, denizleri korumanın herkesin ortak görevi olduğunu belirterek, mesajında şunları söyledi: “1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu’nun kabulü ile birlikte kutlanmaya başlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın, ulusal egemenliğin sağlanması açısından büyük önem arz ettiği bilinmektedir.
Kabotaj Kanunu denizlerimize sahip çıkma bilincini insanımıza aşılamış, denizciliğimizin gelişip büyümesinde önemli rol oynamıştır.
Üç yanı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizde, denizciliğe gereken önem ve önceliği vermek, denizin nimetlerinden yararlanmak ve bu alanda rekabet gücümüzü yükseltmek dünyada etkinliğimizi ve varlığımızı daha da artıracaktır.
Denizlerimizin korunması ve bizden sonraki kuşaklara sağlıklı, çevre kirliliği açısından bozulmamış şekilde aktarılması hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur. Ülkemizin denizlerde sahip olduğu bu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek, dünya denizciliğinde hak ettiğimiz yeri almamız en büyük dileğimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, denizcilerimiz ve tüm halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılar sunarım”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR