Dünya Avşarlar Birliği Kuruluşunun 6. Yılını Kutlayacak

Gündem 28 Aralık 2021 20:57
Videoyu Aç Dünya Avşarlar Birliği Kuruluşunun 6. Yılını Kutlayacak
A
a
Dünya Avşarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Türk Dünyasından Sorumlu Serdar Güneş, “Dünya Avşarlar Birliğinin 6. kuruluş yıldönümünde tüm dostlarımızla birlikte olmak için hazırlıklarımız devam ediyor” dedi. 
Dünya Avşarlar Derneğinin kuruluşunun 6. yılı dolayısıyla Adana Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde kutlama programı düzenlenecek. 
Kutlama hakkında bilgi veren Dünya Avşarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Türk Dünyasından Sorumlu Serdar Güneş, “Dünya Avşarlar Birliğinin 6. kuruluş yıldönümü uluslararası katılımcılar ve Türkiye genelindeki Avşar Türkmen Yörük Beyleri İle birlikde Adana Neziye Yalvaç Turizm Otelcilikte görkemli bir törenle kutlanacak. Davetliler ve davet edilenler arasında gerek ülkemizin içinde bulunan önemli devlet ve bürokratlar, milletvekilleri ve belediye başkanlarımız gerek yurt dışında bulunan devlet büyüklerimiz davetlilerdir. Azerbaycan Türk Cumhuriyetinin Aksaçlı heyetinde sayın Şöhret Avşar ve cumhurbaşkanı danışmanı sayin  Yakup Mahmudov, Azerbaycan ve Türk dünyasının millî kahramanI sayin İbat Hüseyinli,  Kıbrıs cumhurbaşkanı sayin Ersin Tatar, Irak Türkmen cephesi eski başkanı ve halen Irak parlamentosunda milletvekili sayin Erşad Salihi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımızın başdanışmanlarından sayin Yalçin Topçu, Adana vekilimiz ayni zamanda cumhurbaşkanlığı sözcüsü sayın Ömer Çelik, içişleri bakanımız sayın Süleyman Soylu ve tüm kıymetli büyüklerimiz davet edildi.O gün tüm dost ve kardeşlerimizle birlikte olmanın, bir olmanin heyecanı ve mutluluğu içinde 29 Ocakta buluşmak dileğiyle Allaha emanet olunuz saygi ve sevgilerimle” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR