DSP’Lİ AŞKAR: “HERKES TERÖRİST İSE TERÖRİST OLMAYAN KALDI MI?”

Gündem 20 Ekim 2021 18:12
Videoyu Aç DSP’Lİ AŞKAR: “HERKES TERÖRİST İSE TERÖRİST OLMAYAN KALDI MI?”
A
a
DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar, iktidar partisine mensup kişilerin, kendilerine muhalif kimselere sürekli olarak “terörist” söyleminde bulunmasına tepkide bulunarak, “Herkes terörist ise terörist olmayan kaldı mı?" ifadelerini kullandı.
Ülkede sırasıyla hakîm, savcı, doktor, öğretmen, milletvekili, çiftçi, işçi, gazeteci derken ‘terörist’ olma sırasının kebapçılara ve öğrencilere geldiğini ironik bir biçimde anlatan DSP Muğla İl Başkanı Michael Eser Aşkar sözlerine şöyle devam etti:
“GENÇLER SON BİR YILDA KAÇ KEZ TERÖRİST İLÂN EDİLDİ”
“Gençler son bir yılda kaç kez terörist ilân edildi hatırlamıyorum. Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör atamasına karşı demokratik eylem yapan gençlerle hocaları da dahil edildi. Ardından ‘yurt’ talebiyle sokağa çıkan, eylem yapan, sosyal medyada seslerini duyuran üniversiteliler terörist ilân edildi. Başkanlık seçiminde ‘çay’lı kampanya yapan liseliler de ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla karşı karşıya kalarak teröristlikten liseliler de nasibini aldı. Onlar da bir nevi terörist ilân edildi.”
“FARKLI DÜŞÜNEN HERKES TERÖRİSTLİĞİ TATTI!”
“Son olarak terörist suçlaması furyasına Cumhur İttifakı’ndan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı. “Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır" dedi. Kimse kulaklarının duyduklarına inanamadı. Memlekette bir tek iktidar mensubu kişiler kaldı terörist ilân edilmeyen. Farklı düşünen herkes teröristliği tattı!”
“KEBAPÇIDAN KÜLHANBEYİ DE OLMAZ TERÖRİST DE OLMAZ”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in geçtiğimiz TBMM Grup Toplantısı’nda kürsüye bir kebapçıyı çıkardığını hatırlatan DSP’li Aşkar, “Bu kebapçı kardeşimiz kendilerini terörist olarak gören zihniyete seslenerek ‘Bizler kebap satan, pide satan, çorba satan insanlarız, bizden külhanbeyi de olmaz, bizden terörist de olmaz. Biz soframızı Hz. Halil İbrahim bereketi ile misafirsiz oturmayan neslin temsilcileriyiz. Buyursunlar, soframızda kebap yesinler bölüşelim ama bölücü olmayalım.’ dedi. Bunun üstüne bir şey söylemeye gerek yok. Bizler Demokratik Sol Partililer olarak tıpkı bu kebapçı kardeşimiz gibi din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan memleketimizde kardeşçe yaşayabilmek için her zaman kıymetli halkımızın yanındayız ve her zamanda halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
“GÜZELİM MEMLEKETİMİZDE BİRLİKTE YAŞAMAK İSTİYORUZ”
İktidarın beceremediği her konuda suçun muhalefetin üzerine atıldığına da vurgu yapan DSP’li Aşkar, “Daha geçtiğimiz günlerde TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman tarafından dillendirilen Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değiştirilmesi önerisi bile muhalefete yıkıldı. Hani ne yapmak istiyorlar biliyoruz da oyuna gelmiyoruz ve gelmeyeceğiz. Biz hep birlikte kardeşçe, özgürce, terörist ilân edilmeden yaşamak istiyoruz. O parti bu parti, o din bu din, mezhep ayrımı, dil ve ırk ayrımı yapmadan ve güzelim memleketi, insanlığı yok etmeden birlikte yaşamak istiyoruz. Nazım Hikmet’in dediği gibi; “Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR