Doğmuş’un Zafer Haftası mesajı

Mersin 26 Ağustos 2020 13:28
Videoyu Aç Doğmuş’un Zafer Haftası mesajı
A
a

Doğmuş’un Zafer Haftası mesajı

Mersin Yatırımcı İş insanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıldönümüne ilişkin bir mesaj yayımladı.

Doğmuş mesajında, “Aziz Milletimizin 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile başlattığı Anadolu topraklarını ebedi yurt edinmenin kararlı ilk adımları ile Başkomutanlık Meydan Muharebesi sonucu vurulan nihai mührün nişanesi olan Zafer Haftası ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın onurunu yaşamaktayız. Büyük fedakarlıklarla, aşılmaz denilen zorluklara göğüs gererek, bağımsızlık ateşini hürriyet tutkusu ile parlayan Türk Milleti kendisini zillete düşürmeye ant içenlerin yüzüne birlik ve beraberliğinden, hür ve bağımsız yaşama tutkusundan vazgeçmeme anlayışını, Malazgirt Zaferi ile başlatmış, geçen bin yıllık sürede sayısız zaferlerle devam ettirmiş, Çanakkale Deniz Zaferi’nin ardından kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bir kez daha bütün dünyaya haykırmıştır” dedi.

“26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, düşmanın Anadolu’dan ebediyen atılmasının önünü açmış, yokluk içindeki bir millet tarihin en büyük destanlarından birini yazmıştır” diyen doğmuş mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“ Bu destan elde edilen zaferle birlikte, Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır.” emri ile de tarihe geçmiştir. Mazisi bin yıllara dayanan şanlı Türk Devletleri’nin başı dik, vakur evlatları kendisine teslim edilen emaneti geleceğe taşımak adına o gün bütün imkanlarını seferber etmiş milletimizin Anadolu toprakları üzerinde ilelebet var olacağını elde ettiği 30 Ağustos Zaferi ile yedi düvele bir kez daha göstermiştir. İmkanların tükendiği, umutların kaybolmaya yüz tuttuğu bir dönemde devletimiz ve milletimiz varını yoğunu vatan için ortaya koymuş, feda etmiştir. Aynı azim ve kararlılık, ülkemiz üzerinde tekrarlanmaya çalışılan bozguncu oyunlara karşı bugün de sağlam bir şekilde varlığını korumaktadır. Aziz Milleti’miz, “Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür” şiarıyla geleceğe yürürken; kendisine terörü kullanarak diz çöktürmek, ekonomik saldırılarla yıldırmak isteyenlere karşı inancından, birliğinden, şanlı mazisinden aldığı güç ile mücadelesine devam etmektedir. Bölgesinde, gönül coğrafyasında adaletin, huzurun sancağı, mazlumların umudu, darda olanların sığınacağı güvenli bir liman olan devletimiz; tarihin kendisine yüklediği sorumlulukları göz ardı etmeksizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma yolundaki hedeflerine doğru yol almaktadır. Türk Milleti’ne giydirilmeye çalışılan idam gömleklerine, milletimize karşı kurulan aciz ittifaklara rağmen, Cemil Meriç’in tasvir ettiği gibi; böylesine bir tarih ister istemez cihanşümul olacak, geçmişte olduğu gibi yeniden her şeyi kucaklayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Meydan Muharebesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve tarih boyunca kanları ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR