Doğmuş'tan 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı

Mersin 18 Eylül 2020 12:42
Videoyu Aç Doğmuş'tan 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı
A
a

Doğmuş'tan 19 Eylül Şehit ve Gaziler Günü mesajı

Mersin Yatırımcı İş insanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, şehitlik ve gaziliğin, Türk milleti için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesi olduğunu ifade etti.

Doğmuş, mesajında şunları kaydetti:
''Vatanını canından aziz bilen, bağımsızlığımızın korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, Gaziler Günü'nde büyük bir kıvanç yaşıyoruz. Gazilerimizin ve şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.
Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin, tüm kahramanlarımızın emanetidir.
Onların büyük özverileri sayesinde bugün geleceğe güvenle bakıyor, uygar dünyadaki konumumuzu daha ileriye taşımak için el birliğiyle çalışıyoruz.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolleri olarak milletimize malolmuştur. Onlar milletimizin ortak hatırasına emanet edilmiş aziz varlıklarımızdır.
Esasen Sakarya Zaferi'nin ardından Meclisimizin Mustafa Kemal Atatürk'e Gazi unvanı ve Mareşal Rütbesini vermesi, onların milletimizin gönlündeki özel yerini ve saygınlığını en güzel şekilde anlatmaktadır.
Şehit ve gazilerimizin emaneti vatanımıza aynı şuur ve kararlılıkla sahip çıkacağımızı bu vesileyle bir kez daha vurgulamak istiyorum.
Gazilerimizin, taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkan ve şartlara kavuşturulmaları konusunda milletimizin de devletimizin de gereken duyarlılığı göstermeye devam edeceğine inancım tamdır.
Atatürk'e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin Yıl Dönümü ve Gaziler Günü'nde, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize milletim ve devletim adına şükranlarımı sunuyorum.''
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR