Gündem

Doğmuş’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Doğmuş’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

13 Temmuz 2019 12:29
-A

+A

 2016 yılının 15 Temmuz günü ülkemizin ve geleceğimizin büyük bir felaketten kurtulduğuna dikkat çeken Doğmuş, “Tarihi sayısız zaferlerle dolu olan bu aziz milletin evlatları, hain FETÖ/PDY ihanet güruhunun saldırısını da yine aynı imanla birlik ve beraberlik içinde püskürtmüştür" dedi.
 
15 Temmuz akşamı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, inancını, vatanını, milletini, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere milletin sokaklara çıktığını, milletin iradesinin üstünde hiçbir güç tanımayan Türk milletinin, devletinin yanında yer alarak benzeri görülmemiş bir mücadele örneği gösterdiğini ve demokrasisi ile birlikte geleceğine de sahip çıktığını söyleyen Başkan Doğmuş, “O gün Çanakkale Savaşındaki gibi, Kurtuluş savaşındaki gibi, ecdadımızın göğüs göğüse savaş meydanlarında yaşadığı zaferler gibi millet olarak tek yürek olmuş ve hainlere karşı gerekli mücadeleyi vermiştik. Sinelerin toplu vurarak topları ve tankları sindirdiği, millet olmanın bir gereği olarak devletine karşı yapılacak her türlü saldırıya karşı birlikte hareket etme iradesinin sağlam bir şekilde ortaya koyulduğu ve tarihe altın harflerle bir direniş ve diriliş öyküsünün yazıldığı gündür.  Bizler böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmamış, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olarak, büyük Türk milletinin büyük medeniyetini, muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe mutlaka taşıyacağız. Bu medeniyetin bir mensubu olarak iftihar ediyorum. Şehit ve gazilerimize borcumuzu ödemek mümkün değil, ancak onların bu şuur ve idealini yaşatmak hepimizin milli görevidir. Unutulmamalıdır ki; Varlıklarını, istikrardan, Türkiye’nin demokratikleşmesinden, kalkınmasından, insanımızın hak özgürlüklerin önündeki engellerin kalkmasından değil de, çatışma kültüründen, kısıtlama kültüründen, ihanetten, darbeden alanlar, asla muvaffak olamayacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku