Doğmuş’tan 10 Kasım mesajı

Mersin 9 Kasım 2019 16:05
Videoyu Aç Doğmuş’tan 10 Kasım mesajı
A
a

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.    Başkan Doğmuş’un mesajı şu şekilde:

“Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın üzerinden tam 81 yıl geçti. 81 yıl sonra bugün, onun devrimlerinin, görüşlerinin ve ilkelerinin güncelliğini korumasının ötesinde hayatı boyunca mücadele ettiği durumlar karşısında her zamankinden fazla önem kazandığına tanıklık ediyoruz.
 
Köhnemiş, feodal bir devletin küllerinden emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı Mustafa Kemal’in verdiği destansı Kurtuluş mücadelesini sadece asker kimliğiyle açıklamak mümkün değildir. O, aynı zamanda bu toprakların yetiştirdiği en büyük düşünce insanlarından biridir.
 
İnsan her canlı gibi doğar, yaşar ve ölür. İnsanı bu süreçte diğer canlılardan ayıran tek fark düşünce yeteneğiyle öldükten sonra da inandığı ideallerin yaşamasını sağlayabilmesidir. Bu özelliğiyle beyinlerde, zihinlerde ve yüreklerde yaşamaya devam etmesidir…
 
Durdu sanılan o kalp 81 yıldır atıyor.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 81 yıldır kalbimizde, beynimizde, nefesimizde yaşıyor!”


Editör: CAN GÜNGÖR
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR