Doğmuş, "Kadınla, Çocukla, Ağaçla, Kediyle Kavga Etmemek, Zarar Vermemektir Barış”

Mersin 1 Eylül 2020 17:35
Videoyu Aç Doğmuş, "Kadınla, Çocukla, Ağaçla, Kediyle Kavga Etmemek, Zarar Vermemektir Barış”
A
a

Doğmuş, "Kadınla, Çocukla, Ağaçla, Kediyle Kavga Etmemek, Zarar Vermemektir Barış”

Mersin Yatırımcı İş insanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Doğmuş mesajında, “Kendimizden ve en yakınımızdan başlayarak, dünya barışıdır gayemiz. Sonsuz güzellikleri bulunan dünyaya, sınırlı ömrümüzle insan evladı olarak verebileceğimiz en güzel hediye, bırakabileceğimiz en önemli miras barıştır” dedi. 
Doğmuş, “İnsanlar arasındaki her türden eşitsizlikler, hakların ve özgürlüklerin tanınmayışı, savaşların ve çatışmaların temel sebebidir. Ne güzel bir kelimedir barış. Barış, yalnızca savaşın karşıtı değildir elbet. Vicdan, sevgi, tevazu sahibi olmaktır barış. Kardeşliği, birlikteliği, uyumu, eşitliği, hak ve hukuku savunmaktır. Kadınla, çocukla, ağaçla, kediyle kavga etmemek, zarar vermemektir barış. Bireysel değil, çoğulcudur. Hepimizin, hele ki bu devirde en büyük arzumuz ve ihtiyacımızdır. Kendimizden ve en yakınımızdan başlayarak, dünya barışıdır gayemiz. Sonsuz güzellikleri bulunan dünyaya, sınırlı ömrümüzle insan evladı olarak verebileceğimiz en güzel hediye, bırakabileceğimiz en önemli miras barıştır. Adil, adaletli, sevgi ve barış dolu bir dünya özlemi ve temennisiyle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR