Doğmuş, "KADINA YÖNELİK ŞİDDET TOPLUMUMUZUN KANAYAN YARASIDIR"

Mersin 25 Kasım 2020 13:18
Videoyu Aç Doğmuş,   "KADINA YÖNELİK ŞİDDET TOPLUMUMUZUN KANAYAN YARASIDIR"
A
a
Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" dolayısı ile mesaj yayınladı.

Doğmuş, "Kadına yönelik şiddet, hayatımızdaki sevgi, saygı ve birlikteliğe karşı yapılmış en büyük saldırıdır. Bizim kültür ve medeniyet değerlerimiz içinde kadının; evde bir anne, işte bir meslektaş, ailemizde gözümüzden sakındığımız kızımız ve uzun bir yol arkadaşı olarak eşimiz olduğunu asla unutmayalım" dedi.

"Kadın; anne, kız kardeş, abla, annane, babaannedir yani kısacası toplumun dinamiğidir" diyen Doğmuş şunları söyledi:

"Tarihe Kültürümüze baktığımızda baba elbette önemli ama Anaerkil bir yapıya sahip olduğumuzu görürüz. Aileyi yöneten kadındır. Kültürümüzde Kadın baş tacıdır, ama maalesef kadına yönelik şiddet toplumumuzun kanayan yarasıdır. Bizlerin görevi kadına karşı her türlü ayrımcılığın, şiddetin önlenmesi,  politik, sosyal, ekonomik ve kültürel sahalar başta olmak üzere bütün alanlarda kadınların  erkeklerle, eşit haklara sahip olması ve bu hakların, garanti altına alınmasına, ilaveten kadınların tam gelişmesini ve ilerlemesine katkı sağlamaktır. Bugün dünya üzerinde kadına yapılan şiddete karşı yaptığımız şeyler mesaj yayınlamaktan çok daha fazlası olmalı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününde tüm kadınlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirterek; kadına yapılan her türlü şiddeti kınıyor, kadının toplumdaki hak ettiği yere ulaşmasındaki tüm engellerin kalktığı bir dünya diliyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR