Siyaset

Dinçer: “Millet Recep Tayyip Erdoğan İçin AKP’ye Oy Verdi”

Mersin Yörükler Derneği Başkanı Hidayet Dinçer, Ak Parti vekilinin ve yöneticisinin istifasının önemli olmadığını belirterek: “Tabanları yok, teyamülde listeye giremeyenler Ankara’da torpillr ilk sıraya giriyorlar ve kendilerini vekil seçtiriyorlar.” dedi.

Dinçer: “Millet Recep Tayyip Erdoğan İçin AKP’ye Oy Verdi”

11 Temmuz 2019 12:06
-A

+A

Vekillik seçimleri tercihli olsa şuan ki vekillerin çoğunluğunun vekil seçilmeyeceğini ifade eden Dinçer:
 
“Oyları, tabanları yok biliniyor. Her vekil kendi ikamet ettiği ilde aday olsun. Tercihli oya gelirler mi? Hayır. Çünkü, seçilmeyeceklerini biliyorlar. Şu an millette halkta karşılığı olmayan bir çok vekiller var. Olduğu tahmin ediliyor. Yani, ülkemizi halkta karşılığı olmayan vekiller yönetiyor denilebilir. Önemli olan milletin istifası önemli. Millet istifa ederse, millet olmazsa, vekiller her gün istifa etsinler. Gittiği yerde de millet olmazsa kim oy verir bunlara? Tabanı olmayan tekrar torpille ilk sıraya girmek için istifa eder. Ama millet bunlara yüz verir mi? Zaten, milletin istemediği vekiller seçildi çoğu yerde. Millet Tayyip Erdoğan için Ak Parti’ye oy verdi. Vekiller veya teşkilat vermedi. Ama bu vekiller ve teşkilat yüzünden şimdi millet Reis Tayyip Erdoğam içinde oy vermeyecek. Artık bu öyle görünüyor, öyle düşünülüyor. 
 
Bunlar istifa ettiğinde kim seçecek, oy verecek millet olmazsa. Millet nerede o önemli. Reis, millet ne derse o milletin dediği olur diyor. Millette değiştir şu teşkilatını diyor ama Reis’de Milletin dedigini yapmıyor. Millet bu istifa edenlere yüz verecek mi?
Veya yeter sizden bir cacık olmadı millete ilinize bir faydanız olmadı çekilin kenara yeni genç vekiller mi seçilsin diyecek? Millet yörüklerimiz köylü çiftçi esnaflarımız.. Millet şuan yapılanları görünce millet kurtuluyoruz mu diyecek bu vekillerden yeni halkın vekilleri mi seçilsin diyecek bekleyelim.
Ayrıca Ak Parti’yi 16 yıl iktidar oy vererek yapan oy veren yörükler, köylüler, çiftçiler il ilçe köylerdeki yörük esnaflar oylarının karşılığını teşkilatta yönetimde söz hakları olmadıgından teşkilat sevilmeyen tanınmayan tabanı olmayan oyu olmayan başka işler yapanla doldu diye yörükler köylüler çiftçiler esnaflar  artık bu mevcut  teşkilat yüzünden Ak Parti’de dediğimiz olmuyor diye millet istifa ettiğinde ne olur?
 
Reis bir cacık olmayan teşkilat yüzünden   seçmeni milleti soğuyan küsen seçmeni kaybedecek gibi görünüyor. Ak Parti’den kopan seçmen nereye gider daha belli değil. Istifa edenlere az ihtimal ama başka partide de arayış yapabilirler yörükler köylüler çiftçiler esnaflar ve millet. Ama partide sözü gecen partiye oy vermeyen oy kazandırmayan tabanı oyu olmayan istenmeyen tanınmayan sevilmeyen yabancıların ve partiye küfür eden pezevenk diyen hırsız diyen ayakkabı kutusu gösterenin  uygunsuz keyfi çıkar isler yapanın sözü geciyor dedigi oluyor diye göruldugu ve oyle düşünülüyor. Bu yapılanları secimden sonra unutulan yörüklerimiz çiftçilerimiz köylülerimiz bu durumu görünce soğuyup geçiyor gidiyor partiden yavas yavas yavas. Ama nereye gider belli degil. 
Istifa eden vekillerin oraya mi gidecekleri soru olur. Yoksa baska yeremi... bunu ileriki gunlerde göreceğiz.
 
Yörüklerimizin ileri gelen yerel siyasetçilerinin olduğu Danışma kurulu toplanacak. Yörüklerimizin Yerel siyasetçimizin olduğu Danışma kurululları tüm illerde yayılarak gezerek Danışma kurulu toplanacaklar ve Ya teşkilattaki sevilmeyen istenmeyen oyu tabanı olmayan oy kaybettirenler kendine çalışanlar partiye zarar veren teşkilatın icindekiler giderse devam mı? Gitmezse tamam mı diyecekler?” Dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku