DEVA PARTİSİ SİVAS İL BAŞKANI SERDAR İNCE, "SİVAS’IN 6. BÖLGEYE ALINMASI YÖNÜNDEKİ SÖZÜN TUTULMASINI BEKLİYORUZ

Deva Partisi 1 Aralık 2020 15:32
Videoyu Aç DEVA PARTİSİ SİVAS İL BAŞKANI SERDAR İNCE, "SİVAS’IN 6. BÖLGEYE ALINMASI YÖNÜNDEKİ SÖZÜN TUTULMASINI BEKLİYORUZ
A
a
DEVA Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce, "Sivas’a verilen sözler var. Ne yazık ki hiçbiri yerine getirilmiyor. Sivas her zaman devletinin yanında olan, mevcut iktidarı destekleyen bir il olmuştur. Başta teşvik anlamında 6. bölgeye alınması yönündeki sözün tutulmasını bekliyoruz" dedi.
  Katıldığı bir canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulunu DEVA Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce, Sivas’la ilgili önemli konulara da değindi. Sivas’ın ekonomik anlamda dar bir il olduğunu belirten Başkan İnce, Sivas halkının her zaman devletinin ve mevcut iktidarın yanında olmasına rağmen gereken desteği bir türlü alamadığının altını çizdi.
  “SİVAS HER ZAMAN DEVLETİNİN YANINDA OLAN, MEVCUT İKTİDARI DESTEKLEYEN BİR İL OLMUŞTUR”
Sivas’ın konum olarak önemli bir noktada olduğuna dikkat çeken Başkan İnce, "Sivas ekonomik anlamda dar bir il. Ama biliyoruz ki Sivas konum itibarı ile ileriye dönük çok güzel yerlere gelecek şehirdir. Ben her zaman söylerim, insanların olduğu gibi şehirlerin de bir kaderi vardır. Sivas’ın inşallah geçmişten geldiği kültür birikimi, Selçuklu’ da olsun Osmanlı da olsun, Cumhuriyetin ilk yıllarında olsun göstermiş olduğu performans ortada... İnşallah bundan sonra da çok iyi performans sergileyeceğini biliyorum. İyi bir yere geleceğiz. Ama bizim tabi devletten beklediğimiz çok şeyler var. Çünkü bize verilmiş ama tutulmamış sözler var. Sivas her zaman ülkesinin devletinin yanında olmuş, mevcut iktidarı desteklemiş bir ildir. Ama Sivas’ta başta teşvik anlamında 6. bölgeye alınması yönünde bize verilen sözler bir türlü tutulmadı. Sivas büyük bir heyecan ile  verilen sözün tutulmasını bekliyor" dedi.
“VERİLEN SÖZLER VAR AMA BİR TÜRLÜ NİHAİ SONUCA ERDİRİLEMİYOR”
  Sivas’a verilen sözlerin tutulmadığını dile getiren Başkan İnce, "Aynı zamanda Sivas’ın çevresindeki tüm illerde ekonomik değeri çok yüksek olan kenevir ekimine izin veriliyor. Sivas’a da söz verilmesine rağmen bu anlamda söz yerine getirilmedi. Bizim organize sanayimiz var. Özellikle 3. organize sanayimiz açılıyor. Demirağ Organize sanayimiz açılıyor. Bu çok önemli. Özellikle 27 şehirde faaliyete geçirilmesi gerekiyor. 2012’den beri Sivas ’ta hızlı tren sözü var. Ankara ile Sivas’ı bağlayacak. Aslında Sivas’ın gelişmesine çok büyük katkı sağlayacak olan hızlı trenin de bir an evvel gelmesi lazım. Ama 2012’ den beri verilen sözler var ama bir türlü nihai sonuca erdirilemiyor. En son 2020 yılında Ramazan Bayramı’nda tamamlanacak denilen hızlı trende bugün 2021 tarihleri konuşuluyor” ifadelerini kullandı.
“SİVAS’A YENİ İŞ ALANLARI GEREKİYOR”
DEVA Partisi olarak görev verildiği takdirde bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışacaklarını belirten İnce, "Sivas’ın dediğim gibi kozmopolit bir ortamda en iyi konumda. Bunu aslında çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sivas’ın kendine has yer altı zenginlikleri var. Turizm potansiyeli mevcut. Öğrenci şehri olması için çok müsait. Burada ikinci üniversitemiz de var. Ama bunlar hep noktasal ve lokal kalmış. Bir an önce bunların koordineli şekilde ayağa kaldırılması gerekiyor. Sivas’ a yeni iş alanlarının yaratılası gerekiyor. Sıkıntılarımız illaki var. Ama inanıyoruz ki inşallah DEVA Partisi olarak bu sıkıntıları bir an önce bize görev verildiğinde gidereceğiz" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR