DEVA PARTİLİ TEKİN'DEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Deva Partisi 3 Aralık 2020 14:42
Videoyu Aç DEVA PARTİLİ TEKİN'DEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
A
a
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Tunceli Kurucu İl Başkanı Mesut Tekin, Dünya engelliler günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. 
Birleşmiş Milletler'in kararıyla 1992 yılından bu yana, farkındalık yaratmak amacıyla 3 Aralık Dünya Engelliler günü olarak kabul edilir. Bu sebeple bir mesaj yayınlayan DEVA Partisi Tunceli Kurucu İl Başkanı Mesut Tekin, engelli bireylerin yaşam standartlarının daha kaliteli olması gerektiğine dikkat çekti.
HERKES İÇİN DAHA KALİTELİ YAŞAM
Yayınladığı mesajda, herkes için daha kalitesi yaşam standartlarına vurgu yapan Tekin; '' İlimizde, ülkemizde ve dünyada her insan için kaliteli yaşam standartları olmasını temenni ediyorum. Dünya engelliler günü sebebiyle farkındalık yaratmanın, toplumun tüm kesimleri tarafından önemle ele alınması gereken bir konu olduğunu ve huzurlu bir toplumda yaşamanın yolunun bu olduğunu düşünüyorum. Toplumun her kesiminin engelli adayı olduğunu göz önüne alarak, engelli bireylerimizin yaşam standartlarını yükseltmek onlara daha iyi imkanlar sunmak için el ele vermesi gerekmektedir. Huzurlu, güvenli ve saygılı bir ortamda yaşamak herkesin hakkı. Engelli bireylerimizin sorunlarına kulak vermeliyiz ve şartlarını daha iyi yerlere taşımalıyız. Sosyalleşmekte zorluk çeken, eğitimde yeterli imkanlara kavuşamayan engelli bireylerimiz için toplum olarak elimizden geleni yapmalıyız.'' dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR