Denizlerimizden yeterince faydalanılmıyor

İYi Parti 30 Haziran 2020 18:00
Videoyu Aç Denizlerimizden yeterince faydalanılmıyor
A
a

Denizlerimizden yeterince faydalanılmıyor

“Denizlerimizden yeterince faydalanılmıyor”

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınlandı.

Tozoğlu mesajında, 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Yasası'nın, Türk denizciliğinin bağımsızlığı ve geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Tozoğlu mesajında, “Denizcilik sektörümüzün daha da geliştirilmesi ülkemizin kalkınmasına olumlu katkılarda bulunacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk de, 'Denizciliği, Türk'ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız' sözleriyle, denizciliğin önemine ve ulusal kalkınmaya katkılarına işaret etmiştir. Bu duygularla, Kabotaj Kanunu'yla denizlerimizdeki egemenliğimizi tescilleyen ecdadımızı şükranla anıyor, tüm denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutluyorum" ifadeleri yer verdi.

Tozoğlu,"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Denizciliği Türk'ün büyük Milli Ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız' diyerek hedef göstermesine rağmen ülkemiz, ne yazık ki yolcu gemileri, deniz ticaret filoları ve balıkçılığını yok eden zihniyetler yüzünden denizlerimizden yeterince yararlanamıyor. Deniz taşımacılığımız adım adım yok edilip, kara taşımacılığı öne çıkarılarak her yıl milyarlarca dolar döviz ve binlerce can kaybına yol açılıyor” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR