Mersin

DEMİRAĞ’DAN ÖZGECAN ASLAN MESAJ

Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Özgecan Aslan’ın katledilişinin 5. yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Demirağ, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

DEMİRAĞ’DAN ÖZGECAN ASLAN MESAJ

11 Şubat 2020 13:08
-A

+A

“Tam 5 sene önce, bu haberi nasıl almıştık, nasıl öğrenmiştik tam hatırlayamıyorum. Hatırladığım tek şey, kalbimizin yaralandığıydı. Özgecan’ın annesinin çektiği o acıyı yüreklerimizde hissediyor olmamızdı.
 
Özgecan biricik yaşamından beş yıl önce bir cani tarafından koparıldı. Özgecan’la bitti mi kadına şiddet? Hayır maalesef her geçen yıl daha da arttı. Özgecan’ın adının yanına yeni kurbanların isimleri eklendi sadece. Kimi babasının, kimi kardeşinin, kimi eski eş ya da sevgilinin yani bir yakının eliyle tanıştı ölümüyle.
 
Şiddetin karşısında söylenecek sözün, bu acılara dayanacak gücün kalmadığı günlerden geçiyoruz. Dünya dışında başka gezegenlerde yaşamın kurgulandığı, bir kadının uzayda kalma rekoru kırdığı, başka bir Türk kadının NASA’nın evrende yaşamın izlerini arayacak ekibe dahil olduğu ve sanatla, sporla, bilimle adını duyduğumuz nice kadının yanında, şiddetin karanlık gölgesinin kadınlarımızın üzerinden kalkmasını diliyoruz. 
 
Bunun da tek yolu eğitimden, çağdaşlıktan, adaletten ve demokrasiden geçiyor. İlk demokrasi eğitimi ailede başlar, adalet duygusunu ailemizden alırız, ilk eğitim, aydınlanma, sevgi, saygı aile içinde başlar. Şiddetin panzehiri sevgidir, saygıdır, hoşgörüdür.
 
Özgecanlarımızı unutmadık, unutmayacağız. Her zaman kalbimizde yaşıyor olacaklar.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku