Gündem

Demirağ’dan Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş yıldönümü kutlama mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 96. kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Demirağ’dan Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluş yıldönümü kutlama mesajı

8 Eylül 2019 23:16
-A

+A

Demirağ’ın kutlama mesajı şu şekilde:
 
“Cumhuriyet Halk Partisi, 9 Eylül 1923'te Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan, Atatürkçü ve sosyal demokrat siyasi görüşünü benimsemiş olan ve bu anlayıştan asla vazgeçmeden milletimize hizmet eden ve milletimizden aldığı güçle varlığını sürdüren siyasî partimizdir. Türkiye'de en uzun süre iktidarda bulunmuş parti olan Cumhuriyet Halk Partisi; bağımsızlık mücadelesi vermiş kadrolar tarafından kurulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’ni modern, çağdaş, gelişmiş medeniyetler seviyesine çıkarmak için bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde Türk siyasi hayatında mücadeleye başlamıştır. 
 
Modern bir ülke kurma hayali ile hareket edilerek Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri, partinin temel ilkeleri olmuştur. Türk Siyasi hayatında; Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasiye geçişi ve demokrasisinin güçlenmesinde en büyük katkıyı Cumhuriyet Halk Partisi yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi; Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için çalışmıştır ve çalışmaya da devam edecektir. Cumhuriyet devrimi ve kazanımlarının daha da geliştirilmesi ve ileriye taşınması için AKP iktidarının tüm yıkıcı hareketlerine karşı CHP dimdik ayaktadır. Milletimizin verdiği yetki çerçevesinde bu kazanımların daha da geliştirilmesi ve geleceğe taşınması yolunda mücadelesine devam etmektedir. Komşularımızda meydana gelen olaylardan dolayı AKP’nin yanlış dış politika hamleleri ülkemize zarar vermektedir. Bu durum tüm halkımızca da bilinmektedir. 
 
Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin zarar görmemesi için mücadelesine devam etmekte, her geçen gün halktan aldığı destekle daha da güçlenmektedir. Gücünü bağımsızlık mücadelesini veren kadrolardan alan CHP, asla yılmayacaktır ve yıkılmayacaktır. Tüm milletimizle birlikte özgürlükler için hareket etmektedir. Yeşile düşman, halkın taleplerine gözü kapalı bir iktidarla karşı karşıyayız. Halkımızın demokratik talepleri bu iktidar tarafından gaz bombaları ile coplarla susturulmaya çalışılmıştır. Ama halkımız ülkemizin her köşesinde demokrasisine ve Cumhuriyetine sahip çıkacağını haykırmıştır. 
 
Bu mücadelede partimiz tüm kadroları ile halkımızın yanında olmuştur. Bu mücadeleyi veren tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyorum. Teröre karşı, emperyalizme karşı, haksızlıklara karşı, omuz omuza, adım adım durmadan ilerleyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Ulu Önder Atatürk’ü, İnönü’yü, Ecevit’i şükranla anıyor, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve 9 Eylül ruhunu bugüne taşıyan tüm yurtseverlere saygı ve selamlarımı sunuyorum"
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku