DEMİRAĞ'DAN 19 MAYIS'TA "GENÇLER IŞSIZ"MESAJI

CHP 18 Mayıs 2021 14:23
Videoyu Aç DEMİRAĞ'DAN 19 MAYIS'TA "GENÇLER IŞSIZ"MESAJI
A
a
CHP 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi ve Mersin Kadın Grubu Sözcüsü Cavidan Demirağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

“19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyetinin tarihindeki dönüm noktalarından biridir” diyen Demirağ, “ Atatürk’ün Samsun’a çıkışı kurtuluşun başlangıcıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’da Anadolu topraklarına bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin önemi nedeniyle de Büyük Önder 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan etti.
Bu bayramın Atatürk tarafından armağan edildiği geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin; bağımsızlığa, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine ve 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacağına inancımız tamdır.Ancak ne yazık ki halen gençlerimiz işsizdir.Gençlerimiz geleceğe güvenle bakamıyor maalesef. Bir sürü hayalle üniversite bitiren gençlerim işsiz kalmaktadır.Issiz genlerimizin ozellikle egitimli olanlari ise yurt disinda calismaya gidiyor.Bu durumda Beyin Göçüne neden oluyor.
Çalışan gençlerimiz ise ya işlerinde ya da maaşlarından ve iş yükünden dolayı memnun değildir. Artık geleceğimiz olan gençlerimize sahip çıkılmalıdır.


Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR