Demirağ,10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

Mersin 10 Kasım 2020 00:57
Videoyu Aç Demirağ,10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı
A
a
İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 

" ÖNGÖRÜLERİ, REFORMLARI VE YAPTIKLARIYLA SADECE MİLLETİNİN KADERİNİ DEĞİL DÜNYADAKİ DENGELERİ DE DEĞİŞTİRMİŞTİR"
İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümü ve 10 Kasım Atatürk'ü anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Demirağ, "Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82' inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz" diyerek şunları söyledi:
"Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden bir büyük komutan, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan bir liderdir. Öngörüleri, reformları ve yaptıklarıyla sadece milletinin kaderini değil dünyadaki dengeleri de değiştirmiştir. Atatürk, ileri görüşlülüğü, barışçı kimliği, reformları, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, diplomaside ve siyasetteki görüşüyle dünyanın saygısını kazanmıştır."
İnşaat Mühendisi Demirağ, "Çok hızlı değişimlerin ve çeşitli olayların yaşandığı dünyamızda birlik ve beraberliğimizi koruyarak, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun asil Türk milletine yakışır şekilde, saygın, onurlu bir duruş sergileyerek, her şeyden önce iç huzuru sağlamaktan ve emeğimizi, enerjimizi heba etmemekten geçtiğini kesinlikle unutmamalıyız. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR