DEMİRAĞ, MBB’YE DÜZENLENEN SALDIRIYI KINADI

Mersin 2 Şubat 2021 11:19
Videoyu Aç DEMİRAĞ, MBB’YE DÜZENLENEN SALDIRIYI KINADI
A
a
CHP 27. ve 29. Dönem PM Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Mersin Büyükşehir Belediyesi (MBB) ana hizmet binasına gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. 
 Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ana hizmet binası olan Taş Bina’ya saat 17.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yanıcı patlayıcı madde atıldı. Saldırıda yaralanan olmazken, patlama sonucu çıkan yangın belediye personelleri tarafından söndürüldü. Olayla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönüm Parti Meclisi (PM) Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, geçmiş olsun mesajı yayınladı. Demirağ mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Mersin Büyükşehir Belediyesine gerçekleştirilen saldırıyı, son aylarda Türkiye’de artan şiddet olaylarından uzak tutmak mümkün değildir. Siyasetin farklı kişi ve kurumlarına gerçekleştirilen bu saldırılardan ne yazık ki Mersin Büyükşehir Belediyesi de etkilenmiştir. Direkt insan canını hedef alan ve çok büyük sonuçları olabilecek bu saldırıyı en ağır şekilde kınıyorum. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ve tüm belediye personelimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olayın failleri bir an önce yargı önünde hesap vermelidir. Bu gibi girişimlerin demokrasiye ve yurttaşımıza verdiği zararın farkındayız. Ülkemizin geleceği adına hiçbir şiddet olayına müsaade etmeyerek, barış ve güven ortamının teminine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR