Demirağ, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü Yılını Kutladı

CHP 11 Mart 2021 14:56
Videoyu Aç Demirağ, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü Yılını Kutladı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Demirağ, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü Yılını Kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ,  İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Demirağ mesajında; “Yeryüzünde, tarih sahnesine çıktığından bu yana vatanını, bayrak ve bağımsızlığını korumayı kendine şiar edinmiş necip milletimiz; Kurtuluş mücadelesi sürecinde bir kez daha mukaddesatı için neler yapabileceğini göstermiştir.
Azim, inanç ve büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemiz, Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yüreğinden ve kaleminden çıkan muhteşem mısralarla ebedileşmiştir. Bu marş, milli birlik ve beraberlik duygularımızı en güzel biçimiyle vurgulaması yönüyle, aziz milletimizin kendini bulduğu ortak bir metin hüviyetini de taşımaktadır.
12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından Milli Marşımız olarak kabul edilen ve her mısrasındaki manayı tüm canlılığıyla korumaya devam eden İstiklal Marşımız, özünde Türk Milletini ilelebet ayakta tutacak unsurları ihtiva etmektedir.
Aziz milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir dizesini, her bir kıtasını kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürmekte; mısralarında yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini muhafaza etmektedir.
İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıl Dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu büyük eseri aziz milletimize armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin bütün üyelerini, tüm şehit ve gazilerimizi, saygıyla, rahmetle ve şükranla yad ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR