DEMİRAĞ, "ÖĞRETMENLERIMIZ TÜM YAŞADIKLARI SORUNLARA RAĞMEN YILMADAN EĞİTİM MÜCADELELERINE DEVAM ETMEKTEDİRLER"

Gündem 23 Kasım 2020 14:27
Videoyu Aç DEMİRAĞ, "ÖĞRETMENLERIMIZ TÜM YAŞADIKLARI SORUNLARA RAĞMEN YILMADAN EĞİTİM MÜCADELELERINE DEVAM ETMEKTEDİRLER"
A
a
İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Demirağ, "'Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir" dedi.

Demirağ, " Eğitim sisteminin en temel ögesi olan öğretmenlerin, ülkelerin kaderinde çok önemli bir yere sahip olduklarını biliyoruz. Ulu Önderimize Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk de kendini her şeyden önce öğretmen olarak tanımlardı. Öğretmenler, ülkenin kalkınmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde, toplumdaki sosyal barışın ve huzurun sağlanmasında, bireylerin sosyalleşerek toplumsal hayata hazırlanmasında ve toplumun kültürel mirasının genç kuşaklara aktarılmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedir. Bugün ne yazık ki öğretmenlerimiz atanma sorunları, ek gösterge sorunları, ek ders ücreti sorunları yaşasalar da yılmadan eğitim mücadelelerine devam etmektedirler. Genç nesillerin yetiştiricisi, alnımıza bilgilerden çelenk huzmesi takan tüm eğitim gönüllüsü, emekçi öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutlarım" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR