DEMİRAĞ: “MADEM DOLAR İNDİ ZAMLAR DA İNSİN!”

Gündem 22 Aralık 2021 14:22
Videoyu Aç DEMİRAĞ: “MADEM DOLAR İNDİ ZAMLAR DA İNSİN!”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, döviz kurlarında yaşanan düşüşün faturalar ve akaryakıt fiyatlarına yansıması gerektiğini belirterek açıklamalarda bulundu. 
Cumhurbaşkanın yeni uygulayacağı ekonomik kalkınma planını açıklamasının hemen ardından dövizde yaşanan sert düşüşle ilgili değerlendirmelerde bulunan Demirağ, bunun geçici bir rahatlamadan ibaret olduğunu, asıl rahatlamanın ürünlere gelen indirimlerle yaşanacağını belirtti.
"KİMLER DOLAR SATTI, KİMLER GERİ ALDI ARAŞTIRILSIN"
Demirağ, halkın faturalara, akaryakıta, market fiyatlarına bakacağını belirterek;" Sert bir düşüş yaşandı. Şu anda da o düşüşün etkileri devam ediyor. Nasıl oldu, neden şimdi oldu, kimler dolar sattı, kimler geri aldı. Bunların hepsi açığa çıkması gereken konulardır. Bunlardan ziyade halkı asıl ilgilendiren konu fiyatlar" dedi.
"HALK CEBİNE BAKIYOR, FİYATLARA BAKIYOR"
Dolar yüzünden gelen zamların yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Demirağ," Madem iktidar “Doları biz indirdik” diyor. O zaman dolar sebebiyle artan market, akaryakıt, fatura zamları da geri alınsın ya da düzenleme yapılsın. Bizim için doların artmaması tabii ki önemli ama yegane amacımız enflasyonu düşürebilmek. Halk cebine bakıyor, halk parasına bakıyor, halk fiyatlara bakıyor. Halkı ancak böyle rahatlatabiliriz" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR