Demirağ: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutluyorum”

Mersin 22 Nisan 2021 12:43
Videoyu Aç Demirağ: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Kutluyorum”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Cavidan Demirağ mesajında şunları söyledi:
“HALKIN YÖNETİME TAM ANLAMIYLA HAKİM OLMASI”
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edişinin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı değil aynı zamanda halkın yönetime tam anlamıyla hâkim olmasının ilk günü olması nedeniyle “ulusal egemenlik” açısından da önemli bir yeri vardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, o gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı onlara armağan etmiştir.
“ÇOCUKLARIN BÜYÜK PROBLEMLERİ VAR”
“23 Nisan Çocuk Bayramı; dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek çocuk bayramıdır. Dünya çocukları arasındaki karşılıklı dostluk, sevgi ve saygı duygusunun aşılanmasını sağlayan bu çocuk bayramı ile Büyük Önder, daha o günlerden uluslararası dostluğa ve barışa da zemin hazırlamıştır. Ancak ne yazık ki günümüzde çocukların yaşadığı büyük problemler vardır. Bu problemlerin en önemlisi ise eğitim ve güvenlik sorunudur. Bugün kirli bir zihniyetin ortasında kalan çok sayıda çocuk taciz ve tecavüze uğramaktadır. Buna rağmen suçlular hak ettiği cezaları almamaktadır. Tacizci ve tecavüzcüler tutuklansa dahi kısa süre sonra serbest bırakılmaktadır. Yine aile içi hem fiziksel hem psikolojik şiddete maruz kalan çocuklarımız vardır. Bu şiddetin temelinde de yine eğitimsizlik yatmaktadır. Yine 21. Yüz yıl Türkiye’sinde kaçak biçimde çocuk işçilik de ne yazık ki görülmektedir. Tüm bunların yaşanmadığı, çocukların geleceğe umutla ve mutlulukla baktığı 23 Nisanları tesis etmek ise biz büyüklerin görevidir” 
“Tüm bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ulusal kurtuluş mücadelesi şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyor, tüm dünya çocuklarının ve bütün ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Koronavirüsten derin etkilenen çocuklarımızın yarınları için tedbirlere uyalım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR