DEMİR, "TÜRK MİLLETİNİN ŞANLI TARİHİNİN HİÇ BİR SAYFASINDA SOYKIRIM YOKTUR"

Gündem 25 Nisan 2021 18:20
Videoyu Aç DEMİR, "TÜRK MİLLETİNİN ŞANLI TARİHİNİN HİÇ BİR SAYFASINDA SOYKIRIM YOKTUR"
A
a
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, "Kızılderelilerden sonra zencileri şimdide tüm dünyanın katili kendi suçunu 24 Nisan teçiri ile örtmeye çalışıyor" dedi.
ABD başkanı Biden'e tepkiler sürüyor. ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarına ilişkin açıklamasında, "Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz." ifadesini kullandı. Biden'ın açıklamasına Türkiye'den peş peşe tepki yağdı. 
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Biden in sözlerine tepki gösterdi. Başkan Demir,
"Katil Amerika... Diye bağırdığımız da,
Ne Amerika,
Ne Rusya,
Ne Çin,
Her şey Türk’e Türk için Türk tarafından dediğimizde... Türkün Türk’ten başka dostu yoktur öğretisini kendimize şiar edindiğimde hiçte haksız değildik. Geldiğimiz son noktada Dünyanın baş belası, kendi çıkarları için Dünyayı kana bulayan,kan dökmekten mutlu olan,insanlıktan nasibini almamış Katil Amerikanın "ermeni soykırımı "var demesinin bizim için hiç bir anlamı yoktur. Türk milletinin şanlı tarihinin hiç bir sayfasında soykırım yoktur. Amerika kendi geçmişlerine baksın.! Türk milleti olarak milli her konuda söz konusu VATAN olduğunda en sert tepkimizi gösteririz.! Türk milleti her zaman Devletinin ve milletinin yanında birlik ve beraberlik içindedir. Kendi pisliklerini ört bas etmek için, yüce Türk milletine iftira atan kim olursa olsun, hepsini şiddetle, nefretle kınıyor ve lanetliyoruz." dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR