Davutoğlu siyasi partileri ziyaret turuna çıkıyor: AKP ve MHP de var

Siyaset 18 Ağustos 2020 14:19
Videoyu Aç Davutoğlu siyasi partileri ziyaret turuna çıkıyor: AKP ve MHP de var
A
a

Davutoğlu siyasi partileri ziyaret turuna çıkıyor: AKP ve MHP de var

Habertürk gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile yaptığı görüşmeye ilişkin yazısında, Davutoğlu'nun siyasi tura çıkacağını yazdı. Davutoğlu'nun programında AKP, MHP, HDP de var.
 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ahmet Davutoğlu’nun AKP ve MHP ile yeni kurulan partileri ziyaret etmek için randevu talebinde bulunma kararı aldığını açıkladı. 

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, “Ziyaret siyaseti” başlıklı bugünkü köşe yazısında Davutoğlu’nun siyasi bir tura çıkacağını aktardı.
 

Sarıkaya'nın yazısından ilgili bölüm şöyle:

DAVUTOĞLU TURA ÇIKIYOR

"Genel Başkanı Davutoğlu’nun da partilere ziyarette bulunacağını da bu arada açıkladı.

Aktardığına göre Davutoğlu, AK Parti ve MHP de dahil seçime katılmış 11 parti ile yeni kurulan DEVA ve Yeniden Refah’ın da arasında bulunduğu partilerden randevu talep edip ziyarette bulunma kararı almış.

Neden bu yola gittiklerini sordum, yanıtı şöyle oldu:

“Yeni bir siyaset dilini geliştirmemiz lazım. HDP de dahil bütün partilerle temasımızı sağlayabilmeliyiz. Her şeyi bir kenara bırakıp, memleket meselesini konuşabilmeliyiz; biz de onu yapacağız…”

Daha önce Babacan’a yaptığı hayırlı olsun ziyaretinin bu kez Davutoğlu’na gerçekleştiren Akşener’in birlikte vereceği görüntünün iki partinin dayandığı sosyolojik tabanda yaratacağı etki açık…

DAVUTOĞLU’DAN HDP ATAĞI

Bu aşamada en dikkat çeken ziyaretlerden biri de önceki gün gerçekleşti. Davutoğlu'nun, Başbakanlığı döneminde Güneydoğu’daki hendek eylemleri sırasında sert tartışmalar yaşadığı HDP’nin Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı ziyareti…

Kısa süre önce Diyarbakır’da ana dilde eğitim konusunda da önemli bir çıkış yapan Davutoğlu’nun bu ziyareti her ne kadar Sancar’ın kız kardeşinin ölümü nedeniyle gerçekleşen taziye ziyareti niteliğinde de olsa verilen fotoğraf önemli…

Ziyaret sırasında da bu konu gündeme gelmiş ve Davutoğlu, 2015 Haziran seçimi sırasında da HDP’ye yönelik dışlayıcı siyaset gütmediğini anımsatmış, koalisyon görüşmesi turu içinde olduğunu anımsatmış."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR