Davutoğlu, bu kez de sosyal medyada sordu: Kim bu dış mihraklar?

Siyaset 13 Ağustos 2020 20:04
Videoyu Aç Davutoğlu, bu kez de sosyal medyada sordu: Kim bu dış mihraklar?
A
a

Davutoğlu, bu kez de sosyal medyada sordu: Kim bu dış mihraklar?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Bartın il kongresinde Erdoğan'a ve hükümete 'dış mihrak' meselesi üzerinden sert sözler yöneltmişti.

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’nin ekonomideki kötü gidişatla ilgili ‘dış mihraklar’ı işaret eden söylemlerine tepki gösterdi. “Şu dış mihrakların adını bir koyalım” diyen Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Kimdir bunlar? Söyleyin hep birlikte mücadele edelim. Yandaş gazetelerinizin ‘Reis Trump’ diye övgüyle bahsettiği Amerikan Başkanı mıdır dış mihrak? Sürekli dostluk mesajları verdiğiniz Rusya mıdır? Avrupa mıdır?” dedi.

Partisinin Bartın il kongresinde ‘dış mihrak’ meselesine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Ahmet Davutoğlu, konuşmasının o kısmını sosyal medya hesaplarından da yayınlayarak tartışmayı gündemde tutmaya devam etti.

Kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “Kim bu dış mihraklar? Söyleyin, bilelim. Onlara karşı omuz omuza mücadele edelim. Dış mihrak diye bir hayalet var, adı sanı yok!.. Hadi çıkın açıklayın” ifadelerini kullanan Gelecek Partisi lideri, #KimBuDışMihraklar şeklinde kullandığı etiketle konuyu Twitter gündemine de taşıdı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR