CÜNEYT İŞÇİLİK, “İZMİR’E GEÇMİŞ OLSUN” DEDİ VE UYARDI

Gelecek Partisi 1 Şubat 2021 18:17
Videoyu Aç CÜNEYT İŞÇİLİK, “İZMİR’E GEÇMİŞ OLSUN” DEDİ VE UYARDI
A
a
“DEPREM İÇİN HEMEN ŞİMDİ HAREKETE GEÇİLMELİ”
Cüneyt İşçilik, İzmir’de meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. İzmir halkına ve bölgede depremden etkilenen diğer şehirlere geçmiş olsun dileklerini sunan İşçilik, depreme karşı gereken adımların bir an önce atılması gerektiğini söyledi.
Ege Denizi'nde, İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında bir dakika arayla 2 deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre ilk deprem saat 08.46'da 5.1 büyüklüğünde ve 20,69 kilometre derinlikte gerçekleşti. İkinci deprem ise saat 08.47'de 4.8 büyüklüğünde ve 7 kilometre derinlikle kaydedildi. Ege kıyılarında yer alan şehirler kısa süre içinde 5 kez depremle sarsıldı.
“TEK DİLEĞİMİZ CAN KAYBI YAŞANMAMASI”
Depremle ilgili açıklama yapan Cüneyt İşçilik, “İzmir’imizi sarsan deprem hepimizin yüreğini ağızlara getirdi. Yıkım getiren geçmiş depremi hatırlattı. Allah’tan dileğimiz can kaybının yaşanmaması. Şimdiye kadar da bir olumsuzluk yok çok şükür. İzmir’e ve depremden etkilenen komşu illerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.”
“GÖRMEZDEN GELİNEN EN BÜYÜK SORUN DEPREM”
Deprem ile ilgili gerekli adımların atılması gerektiğine de dikkat çeken Cüneyt İşçilik, “Görmezden gelinen en büyük sorun belki de deprem. Sadece sallandığımız zaman akıllara geliyor. Enkaz altında insanlar aranırken akıllara geliyor ancak deprem, Türkiye’nin başlıca problemlerinden. O yüzden bir gün bile ertelemeden hemen şimdi gerekli adımlar atılmalı. Yatay mimariye, dayanıklı yapıların yapılmasına önem verilmeli. Kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde gerçekleştirilmeli. İnsan canı bu kadar değersiz olmamalı” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR