Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, '21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP 21 Ekim 2020 13:45
Videoyu Aç Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, '21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, '21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu,
"GAZETECİLER KISIK SESLERİN SESİNİ KİTLERE DUYURMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORLAR"

Başkan Tahiroğlu, gazetecilerin kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında ve tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunlara ayna tutmak, kısık seslerin sesini kitlelere duyurmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.
Basın mensuplarının dünyanın en önemli mesleklerinden birini icra ettiğini kaydeden Başkan Tahiroğlu, en temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracının gazetecilik mesleği olduğunu belirtti.
Gazetecilerin, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunduğunu vurgulayan Başkan Tahiroğlu, "Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan siz değerli basın mensuplarının '21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle tebrik eder, meslek hayatınızda başarılar dilerim" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR